Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawie 10 mln zł dofinansowania dla EPEC

 
Elbląg, Prawie 10 mln zł dofinansowania dla EPEC Podpisanie umowy o dofinansowanie w Warszawie, przez Zastępcę Prezesa Zarządu NFOŚiGW Artura Szymona Michalskiego i Prezesa Zarządu EPEC Sp. z o.o. Krzysztofa Krasowskiego.

Około 6,8 km sieci ciepłowniczej zostanie zmodernizowane do 2020 roku w Elblągu. Ponadto planuje się w tym okresie likwidację czterech stacji wymiennikowych oraz wdrożenie systemu wizualizacji wielkoformatowej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (EPEC) rozpoczęło realizację Projektu pn. „Modernizacja sieci ciepłowniczych w Elblągu” o łącznej wartości (brutto) 26,98 mln zł, z czego 9,86 mln zł pochodzić będzie z UE.
     5 marca 2018 roku EPEC podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowę o dofinansowanie Projektu ze środków alokowanych w Działaniu 1.5 „Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, Oś Priorytetowa I – „Zmniejszenie emisyjności gospodarki” Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” 2014-2020 (POIiŚ). Wniosek o dofinansowanie złożony został przez EPEC 27 kwietnia 2017 roku, zaś listę rankingową (po kilkuetapowej ocenie) NFOŚiGW zatwierdził 22 grudnia 2017 roku. EPEC zajął wysoką – trzecią pozycję, pod względem uzyskanej punktacji, na ogólnopolskiej liście rankingowej.
     Projekt zakłada przebudowę sieci ciepłowniczej w Elblągu polegającą na wymianie sieci napowietrznej i kanałowej, na których występują wysokie straty ciepła na przesyle, na sieć w technologii rur preizolowanych oraz likwidację stacji grupowych. W ramach Projektu zostanie również zrealizowane wdrożenie systemu wizualizacji wielkoformatowej w dyspozytorni wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem.
     Do końca 2020 roku planuje się zatem zakończenie modernizacji wybranych odcinków sieci ciepłowniczej w rejonach ulic: Legionów, Niepodległości, al. Piłsudskiego, Królewieckiej, Karowej, Pl. Kazimierza Jagiellończyka, Teatralnej, Odzieżowej, Owocowej, Pionierskiej, Sochaczewskiej, Sadowej i Bożego Ciała. W tym okresie EPEC przewiduje również likwidację stacji wymiennikowych przy ulicach: Wiejskiej, Broniewskiego, Malborskiej oraz Żeglarskiej.
     Zakłada się, że realizacja projektu przyczyni się do spadku emisji gazów cieplarnianych (2.388,9 tony równoważnika CO2/rok) oraz zmniejszenia zużycia energii pierwotnej (26.736,54 GJ/rok). Ponadto przewiduje się spadek emisji pyłów o 0,554 Mg/rok.
     EPEC działa na terenie gminy Miasta Elbląg zarządzając siecią ciepłowniczą i pokrywając około 70% potrzeb cieplnych miasta. Ciepło na potrzeby m.s.c. wytwarzane jest w dwóch źródłach: elektrociepłowni spółki ENERGA Kogeneracja sp. z o.o. i ciepłowni przy ul. Dojazdowej, stanowiącej własność EPEC.

 


     
     

---- komunikat ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl