Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydencki zespół monitorujący miasto

Elbląg, Prezydencki zespół monitorujący miasto
Prezydencki zespół będzie monitorował sytuację społeczno-gospodarczą w mieście (fot. UM)

Prezydent Elbląga Henryk Słonina powołał zespół do spraw monitorowania sytuacji społeczno-gospodarczej w mieście.

Jak informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, do zadań zespołu będzie należało przygotowanie informacji o sytuacji w poszczególnych obszarach życia społeczno-gospodarczego oraz zapewnienie ich przepływu zainteresowanym podmiotom.
     - Zadaniem będzie również wyrażanie opinii w sprawie realizacji wdrażanych kierunków rozwoju miasta, występowanie do podmiotów zewnętrznych z propozycjami wspólnie wypracowanych rozwiązań dotyczących realizacji działań i współudział w inicjowaniu działań dotyczących rozwoju społeczno-gospodarczego naszego miasta – dodaje rzecznik.
     W skład zespołu wchodzą: prezydent Elbląga, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, przedstawiciele banków, elbląscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele ZUS, PUP i Urzędu Skarbowego. Spotkania tej grupy będą odbywać się raz w miesiącu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pomysł może i nienajgorszy, ale czemu nie ma w tym zespole także przedstawicieli organizacji pozarządowych? To mi raczej wygląda na zespół potakiwaczy a nie zespół konsultacyjny gdzie mogą się narodzić ciekawe i korzystne dla miasta pomysły!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ziomal(2009-03-18)
 • A to do tej pory?????/ Ach rozumiem - do tej pory, to była radosna twórczość, dająca jak widać wątpliwej jakości owoce. Teraz już będzie zinstytucjonalizowana - będzie wiadomo, co trzeba i z kim. A to teraz nie wiadomo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2009-03-18)
 • Zwracam się z oficjalnym zapytaniem jaką pensję netto otrzymują członkowie tej spec komisji za posiedzenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pezet(2009-03-18)
 • chmmm przeczytałem i tyle zrozumiałem, że jest to typowa "wypowiedź"-tzw. same ogólniki, dużo słów, aby ładnie wyglądało. Proszę o podanie konkretów, w jaki sposób będą realizowane te ogólniki, na czym konkretnie ta pomoc ma polegać, gdzie będzie można na bierząco monitorować pracę tego zespołu, jakie będą jego efekty i sukcesy? Jeśli bym chciał skorzystać z usług tego zespołu (jak rozumiem powołanego między innymi dla mnie jako mieszkańca tego Miasta), to gdzie i w jaki sposób. Jakie ma kompetencje ten zespół, jaki zakres obowiązków jaki zakres?? Mam nadzieję, że Pan redaktor jako profesjonalny dziennikarz odpowiednio i wyczerpująco przygotuje odpowiedzi na w/w pytania. Zastanawiam się czy nie uczciwym by było np. poprzez ten portal informować bardziej konkretnie mieszkańców naszego miasta o sprawach ich dotyczących.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sprawiedliwy(2009-03-18)
 • Szanowny Panie redaktorze, proszę o opracowanie podsumowanie działających Izb Gospodarczych działających w naszym mieście. O ile pamiętam to było ich 2.Może na tle historii ich działania, efektów pracy, wielkości dofinansowań, afer pokazać nowo powołany organ? Może to będzie profesjonalne, sprawiedliwe i uczciwe postępowanie wobec mieszkańców Elbląga, a zwłaszcza czytających ten portal ? Mam nadzieję, że skoro jak czytam są to wolne media, to nikt nie boi się prawdy i dążenia do niej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sprawiedliwy(2009-03-18)
 • Nie wiem czy nie doszła moja poprzednia wypowiedź. Mam nadzieje, że to tylko przyczyny techniczne. Prosiłem o dokładne przedstawienia, statutu, struktury, regulaminu nowo powołanej organizacji. Pisałem, że "wypowiedź" rzecznika jest bardzo ogólnikowa i tak wygląda wypowiedź człowieka, który nie ma za wiele do powiedzenia (tak przynajmniej ocenia się konkrety ludzi, ich słowa, czyny i działania. W środowisku biznesowym, nie stać nas na wodolejstwo). Prosiłem o przedstawienie konkretów w jaki sposób mają działać, w jaki konkretny sposób pomagać, jakie ma kompetencje i narzędzia. Z jakich źródeł będzie ta organizacja finansowana, jakie ma przynieść zyski? i nie mam tu na myśli tylko zysków finansowych, mam nadzieję, że wie Pan o jakie inne zyski chodzi? Kto i w jaki sposób będzie rozliczał tą organizację z efektów pracy, jaki są możliwości współdziałania i współpracy? Czy to nie jest czasem typowy manewr pod tzw. publikę, może już działania przedwyborcze?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sprawiedliwy(2009-03-18)
 • Wowka Panie słyszysz to. .widzisz i nie grznisz. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2009-03-18)
 • Wowka Trzech muszkieterowie jacy zamyśleni? Tylko nasz prezydent ze spokojem ducha herbatkę będzie pił. Najważniesze są pozory, a i emerytura już niedługo. Babcie i dziadkowie są zachwyceni wszystko w normie! Aby do wiosny. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2009-03-18)
 • Powołany zespół jest chyba w jakimś stopniu odpowiedzią na inicjatywę forsowaną przez portEl - o tej aktywności społeczeństwa i wpływie na gospodarkę przez podrzucanie RM tych społecznych inicjatyw. Jakoś tak to było. Pan PD jest członkiem czy założycielem, spotykają się czasami aby pogadać. Po cóż teraz taka inicjatywa. Zespół wszystkim się zajmie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Czerwony(2009-03-18)
 • A czy jest zespół d/s bezpieczenstwa w Eg, ? na pewno by sie przydał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-18)
 • Teraz się prezydent obudził ? A może ten zespół najpierw posprząta na swoim podwórku i w końcu zrobi porządek z "wszechwładną" panią naczelnik wydziału architektury, która trzęsie całym urzędem a do tego blokuje inwestycje które mają sie w Elblągu realizować i buntuje prezydenta. Niech w końcu na tym stołku zasiądzie ktoś, kto nie boi się podejmować odważnych decyzji mających wpływ na funkcjonowanie miasta, inwestycje itp, zamiast chować głowę w piasek i wymyslać wszystko aby tylko utrudnic życie inwestorom, szczególniem tym spoza naszego kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kwoka(2009-03-18)
 • Myślę, ze takim idealnym kandydatem na nowego Naczelnika jest Grzegorz Latecki-młody ambitny. obserwator
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-03-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE