Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Dni Elbląga 2018. Dni Elbląga 2018.

Prezydent zabiera głos w sprawie „Elmeatu”

Prezydenta Elbląga Henryk Słonina przygotował oświadczenie dotyczące zarzutów „Solidarności” w sprawie Zakładów Mięsnych „Elmeat” S.A. Poniżej publikujemy treść tego pisma.

„W związku z opublikowaniem w mediach oświadczenia Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność" w sprawie postępowania upadłościowego „Elmeat” S.A. z dnia 28 listopada 2008 r., w którym powołując się na protokół z przeprowadzonej przez NIK kontroli Biura Terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Olsztynie z dnia 29 sierpnia 2008 r., zawarto zarzuty pod adresem władz Miasta, oświadczam, co następuje:
     Przedstawione w oświadczeniu stanowisko jest niezgodne ze stanem faktycznym, a wyciągnięte wnioski nie wynikają z treści protokółu Najwyższej Izby Kontroli, na który się powołano i są wyłącznie wyrazem złej woli w ocenie sprawy.
     NIK, kontrolując działalność Urzędu Miejskiego jako wierzyciela publicznego, związaną z postępowaniem upadłościowym Zakładów Mięsnych „Elmeat” S.A. w Elblągu, pozytywnie ocenił działania władz Miasta w tym zakresie, co jednoznacznie zawarto w skierowanym do Prezydenta Miasta wystąpieniu pokontrolnym z dnia 28 sierpnia 2008 r.
     Żadnej krytyki i sugestii, jakoby to Miasto uniemożliwiało sprzedaż, czy wznowienie produkcji przez „Elmeat” nie zawiera też wystąpienie pokontrolne, na które powołano się w oświadczeniu.
     W świetle powyższego, bezpodstawne są więc zarzuty pod adresem władz Miasta, jakoby odmawiały wsparcia dla przedsiębiorców deklarujących wznowienie produkcji.
     W celu umożliwienia zbycia zakładu i podjęcia produkcji, osobiście wielokrotnie podejmowałem działania i prowadziłem rozmowy z Syndykiem, Komisarzem Sądowym, wierzycielami i potencjalnymi nabywcami. Zainteresowanie kupnem wyraził tylko jeden przedsiębiorca, poinformowany, że nabycie nakładów Spółki nastąpi równocześnie ze zbyciem przez Gminę Miasto Elbląg nieruchomości gruntowej. Do sfinalizowania transakcji jednak nie doszło na skutek wnoszonych m.in. przez Zarząd „Solidarności" zarzutów do wyceny majątku zakładu. Wnoszone skargi powodowały częste kontrole, a tym samym zniechęcały potencjalnych nabywców.
     Przedstawione w oświadczeniu stanowisko „Solidarności" stanowi więc manipulowanie opinią publiczną i jest własną, nieuprawnioną interpretacją wyników kontroli, celem wprowadzenia w błąd lokalnej społeczności.
     Oświadczenie to jest zatem kolejnym przykładem źle pojętej działalności Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność", nie mającej na celu ochrony pracowników i troski o zapewnienie im miejsc pracy, a jedynie przejawem eksponowania medialnych, a nie
     rzeczywistych osiągnięć Zarządu.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • na szafot pana k-----go
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  REALISTA(2008-12-04)
 • Pan Kozłowski powinien założyć jakąś własną firmę i pozatrudniać tych pokrzywdzonych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-04)
 • Nalepiej żeby przewodniczącym związku został człowiek usłużny władzy lokalnej. Wtedy wszystko by było OK. Władza i ludie wokół niej by kręcili "lody". A resztę chołoty do roboty za minimum. Oto elblążkowo właśnie. I nic tu się przez najbliższe 10 LAT nic nie zmieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-04)
 • Pan prezydent powinien wybierac przewodniczacego i odwoływac tez, wtedy były porzadek w miescie i wszyscy byliby szcześliwi,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  racjonalizator demokrata(2008-12-04)
 • Gdyby został opublikowany protokoł, to wiele by się wyjaśniło bez oświadczeń i manipulacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2008-12-04)
 • Zatroskany. Protokół jest opublikowany na stronie U. M. w Elblągu - um. elblag. samorządy. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2008-12-04)
 • skoro NIK opublikował pozytywny raport kontrolny i pokontrolny te pytam się czemu budynki w których mieścił się Elmeat nie zostały do tej pory sprzedane ? czy tojest właśnie pozytywny raport ? o to w nim chodziło ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ddd(2008-12-04)
 • Z Prezydentem Słoniną, Elbląg osiagnal juz szczyt swoich mozliwości, teraz bedzie chyba tylko lot w dół, chyba, że za 1,5 roku pojawią się z prawej strony lepsi kandydaci niż Gelert, czy Wilk, tu trzeba czlowieka nowoczesnego z przyszlościowym spojrzeniem, a takich nie ma w elblaskich partiach politycznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-04)
 • Witek Strzelec na Prezydenta!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-04)
 • Jeśli to nikomu nie jest potrzebne to spychaczem i po problemie. Jak to było możliwe- budować i co dalej? To wszystko śmierdzi. TO chyba była Pralnia. A gdzie są banki, które dawały kredyt?Na budowę mieszkań pieniędzy nie dadzą, a taki szajs wszystko blokuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-05)
 • Panie REALISTO! Pomijając błędy inwestora. trzeba zadać sobie pytanie- gdzie się podziali ci WSPANIALI. WYBITNI elbląscy menegarowie, którzy tak świetnie sprzedali : ZWP, ZAMECH, BROWAR itd. Gdzie oni wsiąkli po świetnych profitach. Gdy ich zabrakło to mamy taki wielki problem z upłynnieniem malutkiego zakładu-Nowego? Wg mnie tu nie trzeba kontroli NIKu tylko telewizji! z programu CIENIE PRL. Ale póki co to hura. .. .na Solidaruchów i na Kozłowskiego! Opamiętaj się Waść. .. .. Wkurzony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-05)
 • Skoro są takie problemy to, Kochany Elblągu odkup na raty ten nowy zakład i: zorganizuj tam Galerię promocji naszego miasta. Wiadoma mi cena to 30 pln na głowę jednego mieszkańca. Ja kupuję trzy akcje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2008-12-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski