Poniedziałek 18-06-2018, imieniny Elżbiety, Marka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedsiębiorcy chcą zatrudniać

Utworzenie 183 miejsc pracy dla absolwentów zadeklarowali jak dotychczas elbląscy przedsiębiorcy, jeżeli dojdzie do realizacji w Elblągu lokalnej wersji rządowego programu "Pierwsza Praca".

Dwa tygodnie temu prezydent Elbląga Henryk Słonina rozesłał do 400 elbląskich przedsiębiorców pisma z zapytaniem, czy chcieliby zatrudnić absolwentów. Zgłosili się przedsiębiorcy z kilkudziesięciu firm elbląskich.
     - Wszystkie firmy, które się zgłosiły to są mali i średni przedsiębiorcy, działający w Elblągu -stwierdził Artur Zieliński, rzecznik prezydenta.
     Rządowy program "Pierwsza Praca" zakłada możliwość zwrotu pracodawcom kosztów zatrudnienia absolwentów, ale od zaangażowania lokalnych władz i pracodawców zależy, ile pieniędzy miasto pozyska na swój program.
     Wg informacji Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, w czerwcu zakończy szkoły kolejne 3 tysiące uczniów. To kolejni potencjalni bezrobotni. Liczba 183 pracy nie jest jeszcze ostateczna.
     - Wprawdzie dzisiaj mija termin zgłoszeń, ale wciąż przedsiębiorcy do nas telefonują i się zgłaszają, to bardzo dobrze - dodał Zieliński.
     W mieście, do opracowania lokalnej wersji programu dla absolwentów, powołany został specjalny zespół roboczy. Uczestniczą w nim m.in. przedstawiciele wydziału strategii Urzędu Miejskiego, Powiatowego Urzędu Pracy i przedstawiciele pracodawców.
     
     Zobacz także: "Pierwsza praca dla absolwentów"

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Panie Prezydencie-właśnie ukazała sie nowa książka telefoniczna-ulubionego przez Pana Województwa W-M.Jest tam więcej,niż 400 adresów elbląskich przedsiębiorstw-m.in mojego.Może zdecydowałbym sie zatrudnic kogoś,jeżeli oferta byłaby ciekawa.No tak,ale panie w sekretariacie nie mają czasu,zeby przygotować Panu Prezydentowi listy obszerniejszej,niż 400 przedsiębiorstw,przecież kawa z Pańskimi kierowcami,to też potrzebne miastu zajęcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  przedsiębiorca poza listą 400(2002-03-23)
 • dostałem tą głupkowatą ankiete ,nic w niej nie pisze na jakich warunkach mam zatrudniać i Dostałem tą głupkowatą ankietę ,nic w niej nie pisze na jakich warunkach mam zatrudniać i jakie konsekwencje poniosę gdy po roku zwolnię absolwenta .Jeżeli miasto płaci za każdego zatrudnionego to nie ma sprawy wstępnie deklaruje zatrudnienie 10 000 osób. Panie prezydencie proszę w przyszłości czytać co pan podpisuje a sporządzenie ankiety proszę zlecić fachowcom. Tak żeby można było się z niej dowiedzieć o co chodzi .Na razie wydaje mi się że rozpoczął pan po prostu właśnie swoją kampanie wyborczą .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przedsiębiorca(2002-03-23)
 • czarne jest białe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-23)
 • Gdyby tak jeszcze z 5 hipernowych hipermarketów + 1000 absolwentów * 12 godzin na dobę : 750 zł brutto = genialny plan p. prezydenta w likwidacji bezroboia wsród młodziezy.Rzecznik prasowy p. prezydenta - he ładnie ubrany w garniturku i płaszczyku ! A co tam,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  xyz(2002-03-23)
 • Utworzenie 183000 miejsc pracy dla absolwentów nie zadeklarowali jak dotychczas elbląscy przedsiębiorcy, jeżeli nie dojdzie do realizacji w Elblągu lokalnej wersji rządowego programu "Pierwsza Praca", tod wa tygodnie temu prezydent Elbląga Henryk Słonina rozesłał do 11467 elbląskich przedsiębiorców pisma z zapytaniem, czy chcieliby dostac troche szmalu. Zgłosili się przedsiębiorcy z kilkudziesięciu firm elbląskich ( 23 ). - Nie wszystkie firmy, które się zgłosiły to są mali i średni przedsiębiorcy, działający w Elblągu -stwierdził Artur Zieliński, rzecznik prezydenta. Rządowy program "szmal dla przedsiebiorców" zakłada możliwość zwrotu pracodawcom kosztów zatrudnienia absolwentów ( może za rok albo dwa lata - kto korzystał z takich refundacji to wie ), ale od zaangażowania lokalnych władz i pracodawców nie zależy, ile pieniędzy miasto pozyska na swój program. Wg informacji Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, w czerwcu zakończy szkoły kolejne 3 tysiące uczniów. To kolejni potencjalni bezrobotni ( jakby byli nie potencjalni) . Licz 3 pracy nie jest jeszcze ostateczna. - Wprawdzie dzisiaj mija termin zgłoszeń, ale wciąż przedsiębiorcy do nas telefonują i się zgłaszają, to bardzo nie dobrze - dodał Zieliński.bo braknie kasy dla wszystkich. W mieście, do opracowania lokalnej wersji programu dla absolwentów, powołany został specjalny zespół roboczy( nie specjalny też by sobie z tym poradził ?). Uczestniczą w nim m.in. przedstawiciele wydziału strategii Urzędu Miejskiego, Powiatowego Urzędu Pracy i przedstawiciele pracodawców. Hi hi hi.....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EMU - strus pędziwiatr(2002-03-23)
 • A co z resztą bezrobotnych?! Czy to, że mają rodzinę nie jest ważniejsze niż młodzież, która to co zarobi i tak przechula i pożytku nie będzie. Panie prezydencie i inni ! Zajmijcie się resztą bezrobotnych, bo oni najbardziej potrzebują pracy!!!! bo muszą wykarmić dzieci, siebie i zrobić opłaty, czego młodzież nie musi robić. Dlaczego akurat nimi się zajmujecie? Absolwenci mogą wynieść się do innego miasta, a kto ma rodzinę na utrzymaniu musi tu zostać. Młodzi przecież tak wieżą w Unię, to niech poczekają , aż Polska się tam znajdzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z tego świata(2002-03-25)
 • Program jest do bani, sam też otrzymałem taką ofertę. Ci którzy rzekomo potwiedzili, to z reguły firmy komunalne i zakłady budzetowe. Pozostali się wycofają gdy dowiedza się, ze refundacji podlega tylko część ZUS-u, a resztę należy wypłacić z własnej kasy. Zamiast głupich programów wystarczy obniżyć LOKALNE PODATKI, a nie żyłować je do ABSURDALNEJ wysokości , takiej jak np. w Warszawie i zaczną pracodawcy myśleć o pracy dla absolwentów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-03-25)
 • W ubiegłym roku zatrudniłem dwóch absolwentów w celu odbycia stażu.Wynagrodzenie otrzymywali z PUP.Cóż z tego ,skoro po pół roku zabrakło pieniędzy na ich wynagrodzenie.Nie mogłem ich zatrudnić na "normalnych" zasadach, bo byliby za drodzy w stosunku do swoich umiejętności.I tak program nim się zaczął już się skończył.Przypuszczam,że następny tworzony Program Aktywizacji Zawodowej Absolwentów-Pierwsza Praca,czeka taki sam koniec. Najciekawsza w tym wszystkim (z mojego punktu widzenia) jest odmowna odpowiedż na wniosek do UM o wynajęcie lokalu,na który mimo przetargów nie było chętnych.W uzasadnieniu m.in: "Z uwagi na przystąpienie Gminy Miasto Elbląg do Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów-Pierwsza Praca-wolne lokale użytkowe ,na które nie znaleziono kontrahenta w wyniku ogłoszonego przetargu będą przeznaczone na ten cel." Pytam więc,więcej retorycznie, cóż ci absolwenci mają w tych lokalach czynić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy W1.(2002-03-25)
 • Przedsiebiorca m.in. pisal "... poniosę gdy po roku zwolnię..". Widac od razu jakie z gory podejscie do sprawy maja "przedsiebiorcy". Zatrudnic absolwenta, wykorzystac dotacje panstwowe a gdy sie skoncza do kopa w d--e.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  UE(2002-03-25)
 • jaki program taki przedsiębiorca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-26)
 • Elbląg dzieli się na ten z przed 19. 03.02 i po tym tragicznym dniu wszyscy osłupieliśmy widząc jaki los zgotował nam prez. Słonina ,masowe bankructwa ,samobójstwa i upadek miasta .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-03-26)
 • Sprzedawajcie dalej Polskę i polską ziemię Niemcom, Holendrom, Francuzom itd...... W Holandii stopa bezrobocia wynosi 2,1 % i jest to między innymi konsekwencją polityki polskich władz. Gdzie jeden coś zyskuje drugi musi tracić. W tym przypadku widać ile my tracimy a ile zyskuje dzięki temu np. malutka Holandia. Dalej utrzymujmy zwolnienia dla hipermarketów. A co tam. Niech obcy się bogacą. Chyba spakuję walizki i wyjadę do Holandii. Smutna jest ta rzeczywistość......
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  26-latek(2002-03-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,
Płyn Hayne