Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przedstawiciele powiatu Rezina z Mołdawii odwiedzą powiat elbląski

Elbląg, Przedstawiciele powiatu Rezina z Mołdawii odwiedzą powiat elbląski

Od 24 do 28 czerwca w powiecie elbląskim będzie przebywać sześcioosobowa delegacja samorządowców z mołdawskiego powiatu Rezina. Ambasador RP w Kiszyniowie już w maju 2012 r. przedstawił propozycję nawiązania współpracy z tym rejonem. Zarząd Powiatu w Elblągu zaakceptował pomysł, oferując wymianę doświadczeń związanych z funkcjonowaniem samorządności w Polsce, współpracę gospodarczą, wymianę młodzieży, itp.

Powiat elbląski ma już bogate doświadczenia we współpracy z niemieckim powiatem Steinburg, z którym od 12 lat prowadzi ożywioną wymianę. W ubiegłym roku Starostwo Powiatowe w Elblągu było głównym organizatorem Polsko-Niemieckiego Kongresu Komunalnego pod hasłem „Młodzież przyszłością Europy – doświadczenia polskich i niemieckich samorządów w ostatniej dekadzie”. Obecnie powiat elbląski chciałby przenieść te doświadczenia w inny rejon Europy.
     Rezina to powiat typowo rolniczy, o podobnej liczbie mieszkańców – powiat elbląski liczy około 56,7 tys. mieszkańców, zaś Rezina około 52,6 tys. mieszkańców. Porównywalny charakter obu rejonów z pewnością ułatwi wzajemną współpracę.
     Partnerzy planują nawiązanie kontaktów gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych, jak również promocję turystyki w obu regionach oraz aktywną współpracę w zakresie promocji demokracji i samorządności.
     W skład delegacji powiatu Rezina wchodzą radni, urzędnicy samorządowi i przedsiębiorcy. W programie wizyty są m.in. spotkania z władzami samorządowymi Powiatu Elbląskiego, Elbląga, Młynar, kadrą naukową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, dyrekcją i uczniami Zespołu Szkół w Pasłęku, zwiedzanie Parku Technologicznego w Elblągu i Spółdzielni Mleczarskiej „Spomlek” w Młynarach.
     

     Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych
     
Wyrażone w niniejszej publikacji opinie są poglądami jej Autora. Treści prezentowane w niniejszej publikacji nie są tożsame z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
     

     ----ogłoszenie płatne----
     
Starostwo Powiatowe w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem