Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przejście rusza już jutro

Elbląg, Przejście rusza już jutro źr. wikipedia
Rek

Przejście Graniczne Grzechotki – Mamonowo II zostanie uroczyście otwarte 7 grudnia, jednak służby graniczne Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej rozpoczną odprawę paszportowo-celną osób i środków transportu już jutro tj. 3 grudnia o godzinie 7 czasu polskiego – informuje Biuro Prasowe Wojewody.

Na przejściu będzie się odbywał ruch samochodów osobowych, autobusów i samochodów ciężarowych, bez odpraw weterynaryjnych i fitosanitarnych. Towary podlegające kontroli weterynaryjnej i fitosanitarnej nadal będą odprawiane wyłącznie na drogowym przejściu granicznym w Bezledach.
     Przejście w Grzechotkach jest największym i najnowocześniejszym przejściem drogowym na granicy z Rosją - w ciągu roku służby graniczne będą mogły tu odprawić ponad 1,8 mln samochodów osobowych i około 300 tys. ciężarowych. Inwestycja została sfinansowana ze środków krajowych z budżetu państwa oraz ze środków międzynarodowych pochodzących z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji (do 26 listopada) wyniosła 127,7 mln zł, w tym z Funduszu Phare 13 mln 422 tys. euro, czyli ok. 53 mln 687 tys. zł.
     Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni. Składa się łącznie z 23 pasów odpraw, w tym na wjeździe: dwóch pasów ruchu dla samochodów ciężarowych, dwóch pasów dla autobusów, pięciu pasów dla samochodów osobowych, jednego pasa ruchu dla VIP-ów, jednego pasa „zielonego” (nic do oclenia) – i na wyjeździe: dwóch pasów ruchu dla samochodów ciężarowych, dwóch pasów dla autobusów, sześciu pasów dla samochodów osobowych, dwóch pasów dla VIP-ów.
     W ciągu doby na tym przejściu będzie można odprawić nawet 5 tysięcy samochodów osobowych, 300 autobusów i 800 ciężarowych.
     Przejście graniczne w Grzechotkach będzie też przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych).
     Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach powinno odciążyć ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską. Na większości przejść granicznych z Rosją obowiązują ograniczenia dla samochodów transportowych. Otwarcie nowego przejścia w Grzechotkach powinno zmniejszyć te obciążenia na pozostałych polsko-rosyjskich przejściach granicznych.
     Dotychczas granicę polsko-rosyjską można przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).
     W uroczystości otwarcia przejścia udział wezmą m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, gubernator obwodu kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow i podsekretarz stanu w MSWiA Piotr Stachańczyk.
     
     Źródło: Biuro Prasowe Wojewody
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • O, kiełbasa wyborcza. .. Trochę niestrawna. To już wiadomo, dlaczego przez lata nie dało się tego przejścia uruchomić - po prostu czekało na drugą turę wyborów samorządowych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Magda......(2010-12-01)
 • Tyle czasu stało puste i nareszcie się doczekało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  surb(2010-12-01)
 • Sądziłem, że portEl napiszę coś więcej, a tak mamy tylko skopiowany artykuł ze strony dziennika elbląskiego. To dodam od siebie, że w nocy 7/8 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie, ale granicę będzie można przekraczać już 3 grudnia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  firanka(2010-12-01)
 • Czyli zwiększy się ruch na S-22.Wreszcie skończy się szaleństwo mistrzów prostej i bicie rekordów prędkości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  strzelec_wyborowy(2010-12-01)
 • No i się zaczęło Berlinka będzie zakorkowana na amen, a tak fajnie się jeździło. Czas budować drugą nitkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kierowca(2010-12-01)
 • a ile z nich zostanie sprawdzonych?! 90% auto przejeżdżających to przemytnicy! PO, PIS - WZMOCNIJCIE GRANICE jak chcecie ustabilizować sytuacje w Polsce i wyjść z długów!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bi3it(2010-12-01)
 • ludzie blagam -- apeluje do wszystkich ktorym los miasta i mieszkancow nie jest obojetny!!!! n i e s l o n i n i e !!!!! dosc komuny na co dzien !!! chcemy pracy !!! chcemy zyc godnie !!!! dosc korupcji!!!!! wybudowal kolesiom port !!! wywalil forse na modrzewine !!!! oddal kolesiom za darmo gore chrobrego !!! polikwidowal zaklady pracy!!!! ile jeszcze wielkich zaslug ma ten stary???? ma plan i wizje zrobic z nas wiochmenow!!! zadluzyl miasto--wyczyscil nasza wspolna kase -- jestesmy na minusie --teraz ma plan wyprowadzic reszte unijnej kasy na swe pozalowania godne wizje !!!!--- jak dlugo dacie sie tak okradac ludzie !!!??? l u d z i e r a t u j m y t o m i a s t o !!! !! jeszcze jest szansa. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SMUTNYSUM(2010-12-01)
 • Zgodnie z planem GDDKiA, jeśli obciążenie drogi przekroczy ileśtam (przebóg, nie pamiętam, ale to gdzieś widziałem) samochodów/dobę, zostanie wybudowana druga nitka (aż tak wiele roboty chyba by nie było, wzsak wszystko już przygotowane) -ale kiedy (?), i tak nieźle że można pod granicę tą drogą dojechać - a do politykierów - cały (cały powtarzam -to nie tylko wtedy kiedy się pierwsza kopareczka pojawi na budowie) proces budowy tej drogi zajął ładnych kilka kadencji do otwarcia tego przejścia, także niech sobie żaden politykier nią gęby nie wyciera, pomijając, że za tą drogę płaciliśmy MY i Unia, która rzuciła chyba ze 40% ka$y. Co nie zmienia faktu, że emerytom powinno się powiedzieć "pa pa" w tym mieście - czas bawić wnuki, a nie bawić się miastem (za naszą ka$ę) na emeryturze :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wybiórca(2010-12-01)
 • No to w koncu "przemysl" w elblagu sie rozwinie xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  NamberŁan(2010-12-01)
 • ty wybiorca geby emerytami sobie nie wycieraj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  dzialko(2010-12-01)
 • wybiórca: Nim się obejrzysz, będziesz emerytem. Wtedy wszyscy powiemy ci papa. Zastanów się koleżko. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  też wybiórca(2010-12-02)
 • taaa a dokąd my wybudujemy ta druga nitkę. .. do Elbląga, to będzie ukłon tylko dla lokalnych przemytników. Niech wybudują choć ekspresową 22 do autostrady A1 to już będzie coś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ase(2010-12-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC