Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Przy Żuławskiej powstanie budowlany market

 
Elbląg, Przy Żuławskiej powstanie budowlany market Market Castoramy powstanie przy ul. Żuławskiej (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Castorama wystąpiła do elbląskiego ratusza z wnioskiem o pozwolenie na budowę marketu przy ul. Żuławskiej. Inwestor przy okazji będzie musiał także przebudować układ komunikacyjny w tym miejscu. Trwają negocjacje w tej sprawie.

Inwestorem jest spółka Castim z Warszawy, która zajmuje się inwestycjami Castoramy. Jak poinformował nas Urząd Miejski, zakres inwestycji obejmuje budowę budynku handlowego Castoramy wraz z magazynem, częścią biurową, towarzyszącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
     - Terminy rozpoczęcia i zakończenia inwestycji nie są nam znane - nie wynikają z wniosku o pozwolenie na budowę – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Próbowaliśmy się tego dowiedzieć u inwestora, ale niestety nie udało nam się skontaktować z osobami, które mogłyby udzielić odpowiedzi na te pytania. Wiadomo za to, że Castorama prowadzi od dłuższego czasu negocjacje z miastem na temat przebudowy układu komunikacyjnego w pobliżu planowanego marketu.
     - Negocjacje zbliżają się do końca, szczegółów na temat tego, co konkretnie zostanie przebudowane w układzie komunikacyjnym, na razie nie możemy zdradzić – dodaje Joanna Urbaniak.
     Castorama powstanie na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej, którą inwestor odkupił od spółki Jermon Poland (właściciela marki Obi). Poprzedni właściciel kupił ją bezpośrednio od miasta w 2008 roku. Przez 10 lat działka stała odłogiem, a Jermon Poland z powodu niewywiązania się z umowy budowy marketu musiał zapłacić miastu ponad 6 mln złotych kar umownych.
     Wniosek o pozwolenie na budowę, złożony przez warszawską spółkę Castim trafił do ratusza kilka dni temu. Powinien zostać rozpatrzony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn Hayne
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI