Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przy Żuławskiej powstanie budowlany market

 
Elbląg, Przy Żuławskiej powstanie budowlany market Market Castoramy powstanie przy ul. Żuławskiej (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Castorama wystąpiła do elbląskiego ratusza z wnioskiem o pozwolenie na budowę marketu przy ul. Żuławskiej. Inwestor przy okazji będzie musiał także przebudować układ komunikacyjny w tym miejscu. Trwają negocjacje w tej sprawie.

Inwestorem jest spółka Castim z Warszawy, która zajmuje się inwestycjami Castoramy. Jak poinformował nas Urząd Miejski, zakres inwestycji obejmuje budowę budynku handlowego Castoramy wraz z magazynem, częścią biurową, towarzyszącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
     - Terminy rozpoczęcia i zakończenia inwestycji nie są nam znane - nie wynikają z wniosku o pozwolenie na budowę – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
     Próbowaliśmy się tego dowiedzieć u inwestora, ale niestety nie udało nam się skontaktować z osobami, które mogłyby udzielić odpowiedzi na te pytania. Wiadomo za to, że Castorama prowadzi od dłuższego czasu negocjacje z miastem na temat przebudowy układu komunikacyjnego w pobliżu planowanego marketu.
     - Negocjacje zbliżają się do końca, szczegółów na temat tego, co konkretnie zostanie przebudowane w układzie komunikacyjnym, na razie nie możemy zdradzić – dodaje Joanna Urbaniak.
     Castorama powstanie na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej, którą inwestor odkupił od spółki Jermon Poland (właściciela marki Obi). Poprzedni właściciel kupił ją bezpośrednio od miasta w 2008 roku. Przez 10 lat działka stała odłogiem, a Jermon Poland z powodu niewywiązania się z umowy budowy marketu musiał zapłacić miastu ponad 6 mln złotych kar umownych.
     Wniosek o pozwolenie na budowę, złożony przez warszawską spółkę Castim trafił do ratusza kilka dni temu. Powinien zostać rozpatrzony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA