Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Puby i dyskoteki pod lupą

W ramach akcji „Bezpieczny lokal” elbląscy policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej odwiedzili 13 pubów i dyskotek w mieście i w powiecie. Zatrzymali pirackie płyty oraz „lewe” automaty do gier. Zapowiadają już kolejne kontrole.

Elbląscy policjanci do zwalczania przestępczości gospodarczej a także funkcjonariusze Straży Granicznej, Urzędu Celnego oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy od początku sierpnia tego roku prowadzą wspólne działania pod kryptonimem „Bezpieczny lokal”. W tym czasie skontrolowali 13 lokali rozrywkowych na terenie miasta i powiatu. Kontrole odbywały się pod kątem prawidłowego prowadzenia działalności gospodarczej, a w szczególności posiadania zezwoleń na sprzedaż alkoholu, przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Ustawy kodeks karno-skarbowy, Ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu.
     - W wyniku kontroli wszczęto dwa postępowania przygotowawcze z uwagi na naruszenie Ustawy o prawach autorskich, kolejne dwa postępowania z uwagi na naruszenie Ustawy kodeksu karno-skarbowego i jedno postępowanie o wykroczenie z tejże Ustawy - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Policjanci zabezpieczyli 551 nielegalnie skopiowanych płyt CD z utworami muzycznymi, dziewięć automatów do gier (na automatach prowadzona była gra bez wymaganego przepisami ustawy zezwolenia na prowadzenie gier o niskich wygranych; automaty nie posiadały regulaminów gier, świadectw rejestracji, opinii technicznych, ani informacji, że gra dozwolona jest od lat 18). Policjanci zabezpieczyli także 23 butelki wyrobów spirytusowych. Łączna suma zatrzymanego mienia to 49 tys. zł.
     Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom, które przebywają w lokalu, jak również kontrolę i egzekwowanie ustawowych przepisów dotyczących funkcjonowania takich placówek od ich właścicieli. Państwowa Inspekcja Pracy bada również nieprawidłowości związane z nieprzestrzeganiem praw pracowniczych w kontrolowanych placówkach.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety fashion z modą
Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety z tańcem
Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami