Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Puby pod lupą

Świeże przekąski, legalny alkohol, kompetentna obsługa tak kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Olsztynie Delegatura w Elblągu ocenili pięć elbląskich pubów. Jedyny zarzut to brak wyznaczonego miejsca dla palaczy.

Zgodnie z dewizą handlowców - klient nasz pan - inspektorzy, podczas kontroli, szczególną uwagę zwrócili na rzetelność obsługi konsumentów. Badali przestrzeganie deklarowanej masy potraw oraz objętość napojów alkoholowych we wszystkich objętych kontrolą placówkach. Po zważeniu potraw i przemierzeniu zakupionych porcji alkoholu ustalono, że wymiary podane w cenniku są zgodne z rzeczywistymi porcjami. Inspektorzy sprawdzali również, czy opłaty za potrawy i napoje są pobierane zgodnie z obowiązującym cennikiem. Okazało się, że klienci płacą tyle, ile zostało ustalone. Ponadto oferty cenowe wywieszone są w widocznym miejscu, więc klient po wejściu do lokalu od razu wie, ile zapłaci za zamówienie.
     Kontrolowane placówki oferują do sprzedaży głównie napoje alkoholowe, chłodzące i towary handlowe takie jak wyroby cukiernicze, chipsy czy prażynki. Inspektorzy zbadali zapach, wygląd zewnętrzny, świeżość i konsystencję dwóch partii flaków o wartości 10 zł. Ich przydatność do spożycia nie budziła zastrzeżeń. "Pod lupę" wzięli także siedem partii surowców używanych do produkcji potraw. Zgodnie orzekli, że półprodukty są świeże i mogą bezpiecznie stać się składnikami serwowanych dań.
     Właściciele pubów przestrzegają także terminów przydatności do spożycia i dat minimalnej trwałości artykułów żywnościowych. Dbają również o czystość. Inspektorzy ocenili warunki sanitarno-porządkowe pomieszczeń jako zadowalające. Dobrą notę otrzymał również higieniczny personel, który posiada aktualne wpisy lekarskie w książeczkach zdrowia.
     Właściciele pubów przestrzegają przepisów prawa. Kontrolowane placówki działają legalnie, zgodnie z wpisami do ewidencji działalności gospodarczej, są prawidłowo oznakowane. Alkohol jest sprzedawany na podstawie aktualnego zezwolenia, a w widocznym miejscu eksponowane są wywieszki o szkodliwości jego spożywania. Również w sprzedaży papierosów kontrolerzy nie dopatrzyli się nadużyć czy niezgodności z przepisami. Sprzedaż wyrobów tytoniowych prowadziły dwie z kontrolowanych placówek. Inspektorzy zbadali pięć partii papierosów o wartości 136,55 zł w zakresie oznakowania przez producentów. Nie stwierdzili nieprawidłowości. Jedyny zarzut, jaki skierowali do właścicieli pubów, to brak wydzielonego miejsca dla osób palących. Tylko w jednej placówce obowiązywał całkowity zakaz palenia.
     Właściciele pubów przestrzegają obowiązującego zakazu reklamy papierosów i alkoholu - w żadnej placówce nie widnieje obrazek przedstawiający na przykład ponętną blondynkę, która zachęca do zakupu piwa - oczywiście "bezalkoholowego".
     Inspektorzy stwierdzili, że elbląskie pubu działają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i higieny. Są bezpieczne i przyjazne klientom.

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Tylko szkoda, że piwo dalej "żenią" a tak wogule to fajnie być takim kontrolerem za darmo się najesz i napijesz i jeszczeźle ci resztę wydadzą żeby ci bardziej smakowalo.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    GERALT(2001-07-31)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Fototapety ze zwierzętami
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp