Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Punkt Konsultacyjny zastąpi „jedno okienko”

Punkt Konsultacyjny w Urzędzie Miejskim, który powstał z inicjatywy prezydenta Elbląga, Henryka Słoniny został zastąpiony ustawowym „jednym okienkiem” dla przedsiębiorców. W środę, 8 kwietnia w godz. 11-15 specjaliści będą udzielali porad ostatni już dzień.

Punkt Konsultacyjny dla osób bezrobotnych, zagrożonych bezrobociem oraz poszukujących pracy działa od 18 lutego w Biurze Obsługi Interesanta oraz Lokalnym Okienku Przedsiębiorczości. W ciągu kilku tygodni mieszkańcy Elbląga mogli w jednym miejscu zasięgnąć informacji na temat formalności związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności gospodarczej, możliwości pozyskiwania środków unijnych na założenie i rozwój przedsiębiorstwa, szkoleń organizowanych przez PUP oraz CPiP, miejskich działek budowlanych i lokali usługowych.
     Obecność w jednym miejscu pracowników Ewidencji Działalności Gospodarczej, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Miejskiego miało szczególne znaczenie w związku z wejściem w życie 31 marca koncepcji tzw. „jednego okienka”. Od tego dnia bowiem osoba fizyczna rozpoczynająca działalność gospodarczą składa jeden zintegrowany wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, nadanie REGON, NIP, zgłoszenie płatnika składek w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
     Nadal jednak będzie funkcjonował Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Centrum Pracy i Pomocy przy ul. Bema 54, który przyjmuje interesantów w każdą pierwszą środę miesiąca w godz. 13.30-15.00. Natomiast codziennie Lokalne Okienko Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim w Elblągu udziela informacji na temat możliwości pozyskania środków unijnych na rozwój działalności gospodarczej oraz ofert inwestycyjnych miasta.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat