Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radni wskazują

Wszystkie komisje Rady Miejskiej zaakceptowały realizację ubiegłorocznego budżetu. Komisja finansowa uważa, że jak najszybciej powinien powstać wieloletni program gospodarowania komunalnymi mieszkaniami.

Radni z komisji rewizyjnej jednogłośnie przyjęli dokument z wykonania budżetu. Podobną opinię wyraziły wcześniej pozostałe komisje rady. W czasie swojego posiedzenia komisja rewizyjna udzieliła również absolutorium prezydentowi. Uchwałę w tej sprawie będzie jeszcze musiała podjąć Rada Miejska. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w stanowisku komisji finansowej znajdą się jednak uwagi, które radni poddają pod rozwagę prezydentowi.
     Chodzi o sprzedaż komunalnego mienia i miejskie zasoby lokalowe. Członkowie komisji uważają, że powinny zostać przywrócone zapisy o prawie pierwokupu lokali dla ich dotychczasowych dzierżawców. Zapisy te obowiązywały przed dwoma laty. Jak mówi przewodnicząca komisji, Jadwiga Wawer, w Elblągu nie sprawdziła się opcja przeprowadzania w każdym takim przypadku przetargu nieograniczonego.
     - Zapis o pierwszeństwie dla najemców daje możliwość rozłożenia należności na raty, co może być jedyną szansą na kupno pomieszczeń - argumentuje radna.
     Komisja finansowa uważa również, że jeszcze w tym roku pod obrady radnych powinien trafić "wieloletni program gospodarowania komunalnymi zasobami mieszkaniowymi", nad którym prace zawieszone zostały przed wyborami. Dokument zawiera, przypomnijmy, m.in. plany kompleksowych remontów i wytyczne co do dalszego losu wprowadzonej półtora roku temu reformy w zarządzaniu miejskimi budynkami.
     - Uchwalenie programu pozwoli na rozpoczęcie remontów i będzie stanowić dokończenie reformy - uważa Jadwiga Wawer.
     Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 17 kwietnia.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini