Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Sowa na Święcie Chleba Sowa na Święcie Chleba

Radni wskazują

Wszystkie komisje Rady Miejskiej zaakceptowały realizację ubiegłorocznego budżetu. Komisja finansowa uważa, że jak najszybciej powinien powstać wieloletni program gospodarowania komunalnymi mieszkaniami.

Radni z komisji rewizyjnej jednogłośnie przyjęli dokument z wykonania budżetu. Podobną opinię wyraziły wcześniej pozostałe komisje rady. W czasie swojego posiedzenia komisja rewizyjna udzieliła również absolutorium prezydentowi. Uchwałę w tej sprawie będzie jeszcze musiała podjąć Rada Miejska. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w stanowisku komisji finansowej znajdą się jednak uwagi, które radni poddają pod rozwagę prezydentowi.
     Chodzi o sprzedaż komunalnego mienia i miejskie zasoby lokalowe. Członkowie komisji uważają, że powinny zostać przywrócone zapisy o prawie pierwokupu lokali dla ich dotychczasowych dzierżawców. Zapisy te obowiązywały przed dwoma laty. Jak mówi przewodnicząca komisji, Jadwiga Wawer, w Elblągu nie sprawdziła się opcja przeprowadzania w każdym takim przypadku przetargu nieograniczonego.
     - Zapis o pierwszeństwie dla najemców daje możliwość rozłożenia należności na raty, co może być jedyną szansą na kupno pomieszczeń - argumentuje radna.
     Komisja finansowa uważa również, że jeszcze w tym roku pod obrady radnych powinien trafić "wieloletni program gospodarowania komunalnymi zasobami mieszkaniowymi", nad którym prace zawieszone zostały przed wyborami. Dokument zawiera, przypomnijmy, m.in. plany kompleksowych remontów i wytyczne co do dalszego losu wprowadzonej półtora roku temu reformy w zarządzaniu miejskimi budynkami.
     - Uchwalenie programu pozwoli na rozpoczęcie remontów i będzie stanowić dokończenie reformy - uważa Jadwiga Wawer.
     Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się 17 kwietnia.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z abstrakcyjnymi wzorami
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa