UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Remont wyjdzie na zdrowie

 
Elbląg, Kiedyś był tu hotel, dziś jest przychodnia
Kiedyś był tu hotel, dziś jest przychodnia (fot. Anna Dembińska)

Zabytkowy budynek przy ul. Żeromskiego, w którym mieści się przychodnia zdrowia oraz gabinety lekarskie, przejdzie termomodernizację. Gmina Elbląg ogłosiła przetarg na wykonawcę robót związanych m.in. z wymianą okien i drzwi oraz ociepleniem ścian i dachu. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 29 maja.

Zanim w budynku rozgościła się służba zdrowia, pełnił on funkcję hotelu. "Stadt Elbing" wybudowano w 1900 r. ze względu na pobliską rzeźnię i targ. Podczas pierwszej wojny światowej pełnił funkcję lazaretu, a w latach międzywojennych odbyło się wiele znaczących imprez miejskich. Kolejna wojna oszczędziła budynek, a podczas pobytu Rosjan stał się on siedzibą dowództwa. Następnie dawny hotel został przekazany władzom polskim, a obecnie jest własnością gminy Elbląg. W 1992 r. budynek został wpisany do rejestru zabytków.
     Ponad stuletni budynek wymaga remontu. Jego właściciel, czyli Gmina Elbląg, już w 2015 roku przygotowała dokumentację techniczną i uzyskała pozwolenie na budowę konieczne, by przeprowadzić prace. Nie było jednak wystarczającej kwoty pieniędzy na taką inwestycję. Urzędnicy rozpoczęli starania o pozyskanie środków unijnych. Pierwszy przetarg (2015 r.) nie przyniósł rozstrzygnięcia, teraz wrócono do tematu.
     Zgodnie z zapisem w ogloszeniu o przetargu zakres prac remontowo-budowlanych obejmuje m.in. ocieplenie dachu i ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dofinansowanie do modernizacji pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
     Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 29 maja, zaś remont powinien zakończyć się w listopadzie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama