Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rośnie ruch na przejściach z obwodem

Przez przejścia graniczne Polski z obwodem kaliningradzkim najczęściej przemycane są papierosy. Od 1 stycznia do 31 maja tego roku na wszystkich przejściach z obwodem ujawniono przemyt papierosów o łącznej wartości ponad 1 mln zł.

W tym samym okresie udaremniono też przemyt 27 samochodów o wartości ponad 1,7 mln zł. Alkohol przemyca się sporadycznie – wartość ujawnionego przemytu to zaledwie 1,8 tys. zł.
     W tym roku na polskich przejściach z obwodem kaliningradzkim odprawiono łącznie 812,5 tys. osób, co stanowi 63-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku. Największą grupą cudzoziemców przekraczających granicę RP byli obywatele Rosji, stanowiący 92 proc. ogólnej liczby odprawionych cudzoziemców.
     W 2011 roku Straż Graniczna zatrzymała 17 cudzoziemców, w tym 15 obywateli kontynentu afrykańskiego, którzy usiłowali przekroczyć granicę państwową na podstawie sfałszowanych dokumentów. W analogicznym okresie 2010 roku odnotowano pięć podobnych zdarzeń.
     Wczoraj (16 czerwca) w Komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się spotkanie robocze Zastępców Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej odcinka Warmińsko-Mazurskiego i Federacji Rosyjskiej odcinka Kaliningradzkiego. Na czele delegacji Straży Granicznej stanął zastępca Pełnomocnika Granicznego Rzeczypospolitej Polskiej odcinka Warmińsko-Mazurskiego płk SG Jarosław Kowalkowski, natomiast delegacji rosyjskiej przewodniczył zastępca Pełnomocnika Granicznego Federacji Rosyjskiej odcinka Kaliningradzkiego płk Tałgat Isatajewicz Kirgizbajew. W trakcie spotkania przeanalizowano ruch osób, środków transportu i skalę przemytu w przejściach granicznych na wspólnie ochranianym odcinku granicy państwowej – stąd te dane, oraz system ochrony granicy państwowej poza przejściami granicznymi. Na gruncie przedstawionych prognoz rozwoju sytuacji na granicy państwowej omówiono strukturę współdziałania Stron w zakresie kontroli ruchu granicznego.
     Podsumowując spotkanie, strony podkreśliły rangę współdziałania w kontekście dążenia do zapewnienia płynności odpraw granicznych w perspektywie wzrastającego ruchu granicznego oraz okresu wakacyjnego, a także bieżącą, dwustronną wymianę informacji o służbowej tematyce granicznej.
     
     na podstawie materiałów KW-MOSG
     
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Soczewki progresywne 390zł