Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

RPO Warmia i Mazury: Szansa dla bezrobotnych

 
Elbląg, RPO Warmia i Mazury: Szansa dla bezrobotnych

 Ruszyły projekty realizowane przez powiatowe urzędy pracy. Zostały one wybrane w pierwszym naborze Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

Był to nabór zamknięty, adresowany wyłącznie do powiatowych urzędów pracy. W sumie na 20 urzędów zostało rozdzielonych prawie 55 mln zł, a z pieniędzy i wsparcia skorzystają bezrobotni. 
     
     Największą sumę ponad 6,5 miliona złotych otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu. Placówka obejmie opieką osoby powyżej 29. roku życia, które obecnie pozostają bez pracy. Za pieniądze będą organizowane specjalistyczne szkolenia oraz staże, dzięki którym mogą wzrosnąć szanse na znalezienie zatrudnienia. Planowane są także dotacje na zakładanie firm, doposażenie stanowiska pracy czy pośrednictwo pracy.
     
     Projekty z pierwszego naboru będą realizowane do połowy 2016 roku, następnie zaplanowano ogłoszenie kolejnych naborów. W sumie w całym programie regionalnym dla województwa warmińsko-mazurskiego, na projekty realizowane przez powiatowe urzędy pracy, przewidziana jest kwota 100 mln euro.
     
     Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury 2014-2020 to 1,7 mld euro wsparcia ze środków Unii Europejskiej. Najwięcej pieniędzy, około 320 milionów euro zostanie przeznaczonych na wzmacnianie rozwoju technologicznego i innowacji oraz na podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw. Na drugim miejscu pod względem nakładów jest kwestia ochrony środowiska. Na ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza, zwiększenie udziału energii odnawialnej oraz efektywność energetyczną przypadnie ponad 260 mln euro. RPO to również szansa na poprawę infrastruktury transportowej w regionie. Województwo warmińsko-mazurskie wciąż należy do obszarów o najmniejszej dostępności komunikacyjnej w Europie, ma to się zmienić za sprawą niemal 200 milionów euro, które przekażemy na ten cel. Z uwagi na szczególne w skali kraju problemy na rynku pracy ok. 180 mln euro trafi na poprawę zatrudnienia, zaś na aktywizację społeczno-zawodową jest aż 128 mln euro.
     
     Więcej informacji na stronie internetowej www.rpo.warmia.mazury.pl.
     
--------- Artykuł sponsorowany ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl