Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim

Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego uchwalił stanowisko w sprawie małego ruchu granicznego między naszym regionem i Obwodem Kaliningradzkim.Rozmowy rządów Polski i Rosji w tej sprawie zakończyły się w sierpniu 2010 roku. Wynegocjowana umowa nie precyzuje jednak, który obszar ma być objęty małym ruchem granicznym.

Stąd stanowisko sejmiku podczas XLIII sesji i przekazanie go Ministerstwu Spraw Zagranicznych.
     - Zależy nam by ułatwiona komunikacja z Obwodem Kaliningradzkim dotyczyła wszystkich mieszkańców regionu, a nie tylko tego obszaru, o którym mówi rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z 2006 roku - mówił Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas.
     Unijny dokument wskazuje, że strefa przygraniczna oznacza obszar między 30 a 50 km od granicy uwzględniając podział administracyjny. Dotyczy zatem osób tylko tam zameldowanych.
     - Wydzielenie wąskiego pasa strefy wprowadziłoby sztuczny podział, na którym region straciłby turystycznie i gospodarczo - komentował dalej Marszałek. - Konieczność objęcia strefą całego województwa wynika z relacji łączących mieszkańców i przedsiębiorców z Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego.
     
Urząd Marszałkowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czyli zgodnie zrozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europy Elbląg mieści się w granicach małego ruchu granicznego. O tym trzeba pamietac bo okaże się że po negocjacjach Olsztyna Elblag "wypadnie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sasa(2010-09-30)
 • aaa, Wielka Stolyca poza strefą, zatem jeśli Oni nie będą mieli strefy nie będzie jej miał również Elbląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :((2010-09-30)
 • "Wydzielenie wąskiego pasa strefy wprowadziłoby sztuczny podział, na którym region straciłby turystycznie i gospodarczo - komentował dalej Marszałek. - Konieczność objęcia strefą całego województwa wynika z relacji łączących mieszkańców i przedsiębiorców z Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zszokowana(2010-09-30)
 • Od Elbląga do granicy jest ok. 50 km. czyli nasze miasto "łapie się" na mały ruch graniczny :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2010-09-30)
 • Czekam na rosyjską restaurację w Elblagu, prowadzona przez Rosjan z wystepami ich artystów. Klientow na pewno nie zabraknie. Skoro w Sejnach moze byc konsulat, to i może w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-30)
 • Generallo: to nie tak do końca jak to zostało ujęte w tej notatce. mały ruch przygraniczny może odbywać się w pasie do 30km od granicy, ale jeżeli jakaś gmina ma granicę zaczynającą się w tym pasie i wykracza poza te 30km to zalicza się ją całą, tak więc te 50km to jest zupełny maks. władzom Elbląga będzie musiało zależeć na tym, aby i Elbląg zaliczyć do tego ruchu. jeśli chodzi włączenie całego naszego województwa to nie wiem, czy nie byłoby to nadużycie, poza tym. .. gdyby był też Olsztyn to rola naszego znowu byłaby pomniejszana, a tak możemy być Bramą UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Karol Gorobec(2010-09-30)
 • Rosyjska restauracja bardzo dobry pomysł !Już widzę te pierogi itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-30)
 • Ludzie nie podniecajcie się. .. od początku roku temat funkcjonuje w mediach. .. Chyba w marcu podpisał Sikorski umowę. .. można sprawdzić to kolejny bubel PO. .. Do dziś nic się nie dzieje. .. tylko rozmowy są prowadzone podobno. .. Znając trzy lata rządów PO można oczekiwać, że w 2013lub 2020 ostateczne sprawy się sfinalizują. .. .Nie rozumię, jak można opowiadać ludziom takie bajki. .. Ale może przed kolejnymi wyborami znów usłyszymy coś ten temat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kris_abc(2010-10-01)
 • Czyk tos może odpowiedziec kiedy ruszy przejście graniczne w Grzechotkach?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Arkadio(2010-10-01)
 • A moim zdaniem na obecnej granicy kończy się cywilizacja, zdrowy rozsądek, dobre obyczaje i wychowanie, kultura, wyrozumiałość, tolerancja, asertywność itd, itp. I nie zmieni tego jeszcze długo, długo nikt. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jaro Kaczyński(2010-10-01)
 • Jaro gdzie jest krzyż?No gdzie?Zajmij sie swoim SMOLEŃSKIEM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES