UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rynek pierwotny w 2019 - statystyki i dynamika

 
Elbląg, Rynek pierwotny w 2019 - statystyki i dynamika

Inwestycje na rynku pierwotnym w Polsce wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem oraz uznaniem. Nie straszne są nabywcom nawet planowane podwyżki cen w tym roku, ponieważ mimo zapowiedzi planowany jest wzrost zainteresowania na nieruchomości w bieżącym roku. Polacy wciąż chętnie dokonują inwestycji, lokując pieniądze w nieruchomości.

Z czego wynika wysokie zainteresowanie rynkiem nieruchomości?
     Tak duże zainteresowanie wynika przede wszystkim z utrzymującej się od dłuższego czasu sytuacji  w naszym kraju. Niska stopa bezrobocia, rosnące wynagrodzenia, a także niska stopa procentowa powodują, że Polacy częściej zaczynają podejmować decyzje związane z zakupem nieruchomości. Biorąc pod uwagę prognozy na rok 2019, możemy się spodziewać koniec boomu mieszkaniowego. Nie spowoduje to gwałtownego spadku zainteresowania mieszkaniami, jednak przyrost ten nie będzie tak duży, jak w poprzednich latach.
     
     Wpływ inflacji na rynek mieszkań
     Ponadto mimo planowanego wzrostu inflacji w naszym kraju o ok. 1,5% nie zanosi się na podwyższenie stóp procentowych. Oznacza to, że wszyscy spłacający kredyty hipoteczne mogą spać spokojnie! Wysokość ich rat najprawdopodobniej nie wzrośnie. Kolejną prognozą jest informacja, według której mają się ustabilizować ceny mieszkań. Biorąc pod uwagę ostatni rok, jest to bardzo dobra zapowiedź.
 
     Szukasz mieszkania? Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki na największej platformie rynku pierwotnego obido.pl.
 
     Kawalerki i nieruchomości od deweloperów
     Statystyki za poprzedni rok informują, że mieszkania we wszystkich największych miastach Polski wzrosły o ok. 15% względem poprzedniego roku. Na uwagę zasługuje również kupno nieruchomości z rąk deweloperów, ponieważ w 2018 roku odnotowano rekordową liczbę sprzedaży wśród tej grupy osób. Kolejnym faktem wartym odnotowania są wzrastające ceny za mieszkania jednopokojowe. Nazywane często „kawalerki” największy wzrost odniosły w Gdańsku. Za ten typ mieszkania średnia cena wynosi ok. 400 tysięcy złotych, co plasuje to miasto pod tym względem przed Warszawą. Jedyne miasto, które odniosło w tej statystyce spadek jest Poznań. W stolicy Wielkopolski średnie ceny „kawalerek” obniżyły się o 3%.
 
     Jak można zaobserwować w powyższym artykule, zwycięzcami mogą czuć się osoby, które zaryzykowały kupno nieruchomości w poprzednim roku w celu wynajmu. Wartość ich nabytków rośnie, a co za tym idzie zysk, który mogą osiągnąć z tego tytułu. Biorąc pod uwagę zapowiedzi ekspertów, nie zanosi się na to, by rok 2019 był rokiem przełomowym. Według wszelkich prognoz na rynku pierwotnym sytuacja powinna być stabilna bez gwałtownych zmian. To dobra sytuacja zwiastująca spokój finansowy Polaków. Mimo że rynek nieruchomości w Polsce swój największy wzrost ma prawdopodobnie za sobą, to wciąż zainteresowanie ze strony Polaków nie powinno ulec zmianie.
     
     
--------------Art. sponsorowany-----------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl