Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sanepid ostrzega przed oszustami

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu ostrzega przed oszustami podającymi się za „Referat Państwowej Inspekcji Sanitarnej dla Elbląga”, usiłującymi wyłudzić pieniądze od właścicieli prowadzących działalność gospodarczą.

„Referat” rozsyła do podmiotów gospodarczych pisma zawiadamiające o rozpoczęciu kontroli. Za wszczęcie kontroli, w tym „koszty materiałów i środków niezbędnych do jej przeprowadzenia”, żądają zapłaty 135 złotych na wskazane w piśmie konto bankowe. Autorzy pisma powołują się przy tym na przepisy ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, grożąc karami.
     Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu informuje, że organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej na szczeblu powiatu są Powiatowi Inspektorzy Sanitarni, kierujący Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi (nie ma jednostek organizacyjnych kategorii „referat”). Państwowy powiatowy inspektor sanitarny, który na podstawie art. 79 ust. 1, 4 i 6 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tj. Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 672), zawiadamia podmioty wykonujące działalność gospodarczą o zamiarze wszczęcia kontroli, nie zaś w oparciu o ustawę o PIS. Przed kontrolą organy Państwowej Inspekcja Sanitarnej nie pobierają żadnych opłat. Jeżeli w trakcie przeprowadzanej kontroli zostaną stwierdzone naruszenia wymagań higieniczno-zdrowotnych pobierane są opłaty w wysokości kosztów ich wykonania, zgodnie z art. 36 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14.03.1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tj. Dz. U. z 2011 r. nr 212, poz. 1263 z póź. zm.) w formie decyzji administracyjnej. W przypadku, kiedy kontrola przeprowadzona przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie stwierdzi uchybień, kontrolowany podmiot nie ponosi żadnych opłat. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej mogą pobierać opłaty za wykonane czynności, przeprowadzane na wniosek strony ( np.: wydanie opinii sanitarnej).
     Osoby lub podmioty, które otrzymały zawiadomienia o kontroli z naliczoną opłatą, powinny poinformować o tym fakcie policję. W przypadku wątpliwości, czy zawiadomienie o kontroli pochodzi z organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej, należy się skontaktować z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu, w celu wyjaśnienia.
     82-300 Elbląg ul. Królewiecka 195 tel: 55 232
     e-mail: psse.elblag@sanepid.olsztyn.pl
     
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z jachtami
Fototapety przestrzenne
Fototapety z pejzażami
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa