UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

 
Elbląg, Serwis olejowy w utrzymaniu ruchu

Aż 75 proc. awarii urządzeń hydraulicznych determinowane jest przez zanieczyszczony lub nieprawidłowo dobrany olej. Czystość cieczy roboczych w układach hydraulicznych stanowi podstawę do ich efektywnej oraz bezpiecznej eksploatacji. Serwis olejowy maszyn i układów hydraulicznych to kluczowe działania umożliwiające zachowanie prawidłowego utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych.

Funkcje olejów hydraulicznych i negatywne skutki ich zanieczyszczenia
     
Podstawowymi funkcjami olejów hydraulicznych są:
     - uszczelnianie luzów pasowania między częściami roboczymi;
     - smarowanie wewnętrznych ruchomych części komponentów układów hydraulicznych;
     - przenoszenie energii i ciepła między komponentami układów hydraulicznych.
     
     Zanieczyszczenia olejów hydraulicznych w układach hydrauliki siłowej prowadzą do szybszej eksploatacji oraz niszczenia elementów układów, przez które przepływa ciecz robocza. Oleje hydrauliczne z domieszką niepożądanych ciał stałych niszczą pompy, zawory, rozdzielacze oraz przewody hydrauliczne.
     Nieustannie przepływający przez układy zanieczyszczony olej metodycznie i po cichu uszkadza powierzchnie robocze komponentów maszyny. Pierwszą oznaką negatywnego oddziaływania cieczy roboczej na układy hydrauliczne jest stopniowy spadek wydajności maszyn. Operator maszyny może dostrzec zmiany w sterowaniu lub wydajności maszyny dopiero wówczas, gdy jej wydajność spadnie ze względu na działanie zanieczyszczonej cieczy roboczej nawet o 20 proc.
     
     Rodzaje zanieczyszczeń olejów hydraulicznych
     Istnieją dwie podstawowe klasyfikacje zanieczyszczeń obecnych w cieczach roboczych. Wyróżnia się je ze względu na stan skupienia oraz ze względu na pochodzenie. Pod względem stanu skupienia dzieli się zanieczyszczenia olejów hydraulicznych na zanieczyszczenia płynne, cząstki stałe i cząstki miękkie.
     Dowiedz się więcej na temat usług serwisu olejowego na Fluiconnecto.com/pl
     
     Zanieczyszczenia płynne
     
Stanowią one produkty starzenia się oleju hydraulicznego. Występują w rozpuszczonej w cieczy roboczej formie i znacząco pogarszają jej parametry. Jednym z podstawowych zanieczyszczeń płynnych w olejach hydraulicznych jest woda, która może dostać się do oleju w procesie kondensacji, składowania lub napełniania zbiornika olejowego.
     
     Cząstki stałe
     Cząstki stałe to najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia obecne w olejach hydraulicznych. Powodują szybkie zużywanie się elementów układów. Mogą być to m.in.: stal, cząstki farb lub cząstki aluminium.
     
     Cząstki miękkie
     
Kolejne niebezpieczne zanieczyszczenia, które powstają w wyniku zużywania się uszczelnień układów hydraulicznych i przewodów hydraulicznych.
     
     Co wchodzi w skład serwisu olejowego?
     
Wśród podstawowych działań wchodzących w skład serwisu cieczy roboczych zalicza się:
     -mycie i czyszczenie zbiorników olejowych;
     - wymianę lub uzupełnianie oleju;
     - filtrację bocznikową oleju wedle danej klasy czystości (według normy ISO lub NAS);
     - pomiar wilgotności oleju;
     - badanie klas czystości oleju za pomocą analizatora oleju (wedle standardów: ISO 4406:1999, SAE AS4059, NAS 1638 i GOST 17216);
     - pomiar parametrów oleju;
     - badania laboratoryjne oleju.
     Badania laboratoryjne cieczy roboczych pozwalają kompleksowo ocenić jej stan za pomocą testów: klas czystości, lepkości, oksydacji, zawartości wody, zanieczyszczeń i dodatków chemicznych.
     Tylko regularnie i dokładnie wykonywany serwis olejowy jest w stanie zagwarantować ciągłość utrzymania ruchu w zakładzie przemysłowym, a także możliwie największą wydajność i bezpieczeństwo eksploatacji maszyn i układów hydraulicznych.
 
     Partnerem publikacji jest Fluiconnecto - lider rozwiązań z zakresu utrzymania ruchu i hydrauliki siłowej.
     

     ------ artykuł promocyjny ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl