Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sesja bez prezydenta

 
Elbląg, Sesja bez prezydenta fot. AD
Rek

Właśnie rozpoczęła się siódma sesja Rady Miejskiej Elbląga obecnej kadencji. Tym razem bez udziału prezydenta – Grzegorz Nowaczyk pojechał do Warszawy podpisać umowę na dofinansowanie projektu Terkawka.

Termin podpisania umowy na dofinansowanie wyznaczono właśnie na dziś, do Warszawy pojechali Prezydent Elbląga i Skarbnik Miasta.
     Projekt nazywa się: „Terkawka – komplesowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu”. Przygotowanie dokumentacji oraz przeprowadzenie badań obejmie teren około 190 ha, położony wzdłuż drogi krajowej nr 22 od Węzła Wschód do granic administracyjnych miasta. Przepływa przez niego rzeka Terkawka, stąd nazwa terenu.
     Ze względu na położenie przy węźle drogowym ma on w przyszłości pełnił funkcje logistyczne. Pełna dokumentacja projektowa umożliwi w przyszłości ubieganie się o środki unijne na budowę właściwej infrastruktury drogowej z uzbrojeniem pod inwestorów.
     Projekt przewiduje: kompleksowe opracowanie badań geotechnicznych, nośności gruntu, poziomu lustra wód gruntowych; koncepcję zagospodarowania obszaru; dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną związaną z uzbrojeniem terenu pod inwestycję; opracowanie studium wykonalności, w tym raportu o barierach inwestycyjnych; raport oddziaływania na środowisko. Ogłoszenie przetargu zaplanowane jest na koniec trzeciego kwartału tego roku. Całkowity koszt projektu wynosi 2,6 mln zł.
     Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Priorytet 6 „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym”, działanie 6.2 „Rozwój sieci centrów obsługi inwestorów i eksporterów oraz powstanie nowych terenów inwestycyjnych”, poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Redaktor jak zawsze, przepełniony bezmiarem miłości serdecznej i zrozumienia : dla urzędującego Prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • A nie można było sesji zwołać np. 1 lipca, gdy prezydent mógłby być obecny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2011-06-30)
 • A czy w ogóle jest on nam potrzebny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • zainteresowanie tymi terenami będzie takie samo, jak Modrzewiną?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M..(2011-06-30)
 • PD nigdy nie ukrywał swoich sympatii do urzędujacego prezia. Wida to jak na dłoni. POrtel jest tego dowodem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-30)
 • Oj ludzie ludzie, ogarnijcie się a nie biadolicie tak w kółko, coś się dzieje przynajmniej w tym mieście, wszystko samo od razu się nie zrobi. Poczekajcie a zobaczycie, że będzie dużo lepiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krzychu079(2011-06-30)
 • Myslenie pozytywne, będzie dobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-01)
 • Nowaczyk odejdż, nie chcemy Cie. Miej Honor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-02)
 • Na podstawie tych komentarzy można z wielką pewnością określić do jakiej grupy społecznej należą ich autorzy. Proszę powiedzieć z jakiej to racji prezydent zobowiazany jest do udziału w każdym posiedzeniu Rady. Ma przecież swoich zastępców którzy powinni być kompetentni i wraz z Przewodniczącym poprowadzić każde posiedzenie Rady pod nieobecnośc Prezydenta. Ponad to ostatnie posiedzenie nie zawierało żadnych ważnych elementów dla być albo nie być tego miasta. Nie licząc kilku śmiesznych epizodów zawartych w wystapieniach niektórych radnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-02)
 • chyba prezydent nie miał sumienia spojrzec ludziom w oczy za swoje poczynania chociażby objęcia całego miasta strefa płatnego parkowania to skandal i czyste złodziejstwo biednych ludzi co posiadaja stare samochody na dojazdy do pracy proponuje wszystkim parkowac u pana prezydenta na placu prezydium to zwykłe lekcewazenie wyborcow na tym daleko pan nie zajedzie proponyje wprowadzic jeszcze winiety na ławki w parkach winiety za chodzenie po chodnikacha wózki dziecięce zaopatrzyć obowiazkowo w tablice rejestracyjne kasa murowana gdzie Pan sie wychował Panie prezydencie że jest Pan tak krótko wzroczny to pierwsze miasto w polsce tej wielkości otakim zasięgu opłat to rozbój na ludziach w biały dzień jak wyborcy mogli się tak pomylić wybierając Pana
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-03)
 • Do wpisu powyżej. Gościu najwyższy czas żebyście zrozumieli że nic nie może być za darmo. Utrzymanie parkingów kosztuje więc ktoś musi za to zapłacić. W waszych małych rozumkach cały czas pokutuje era wspólnego dobra za które inni muszą płacić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-03)
 • zrozum głabie do rozmówcy wyżej że te parkingi sa wybudowane ze społecznych pieniędzy za które juz raz wszyscy zapłaciliśmy i własnie tój mózdzek jest jak u kolibra aty jak nie masz samochodu i nie bedziesz miał to nie podnos głosu bo nie masz pojęcia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II