Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Słoneczne Bielany - idziemy jak burza!

 
Elbląg, Słoneczne Bielany - idziemy jak burza!

 Prace trwają, a właściwie pędzą do przodu. Ilość pracujących na budowie ekip, mnóstwo sprzętu i maszyn budowlanych powoduje, że inwestycja po prostu rośnie w oczach. Jeszcze kilka tygodniu rosła tutaj wysoka trawa, dzisiaj nad powierzchnią ziemi widoczna jest konstrukcja budynków. Po wylaniu ław fundamentowych rozpoczęła się budowa przyziemia i hal garażowych. Sprzyjające warunki atmosferyczne, brak opadów oraz nocnych przymrozków powoduje, że Deweloper stara się, aby jeszcze przed okresem zimowym maksymalnie zaawansować prace budowlane. Prognozy na najbliższy miesiąc są bardzo dobre, wysokie tempo prac pozwoli na przyspieszenie procesu budowlanego i przyspieszenie oddania wybudowanych mieszkań do użytkowania.

Dysponujemy jeszcze wolnymi lokalami zarówno mniejszymi 48–49-metrowymi ale również większymi 73-metrowymi z pięknymi 50-metrowymi tarasami. Nowością jest udostępnienie dwóch ponad 114-metrowych mieszkań usytuowanych na wysokim parterze i I piętrze budynku B1, które powstały z połączenia dwóch mniejszych lokali. Szczegóły tej oferty znajdziecie Państwo na stronie www.sloneczne-bielany.pl.
     Dzięki sprawnej obsłudze i zaangażowaniu w projekt wielu osób Deweloper rozpoczyna zawieranie umów deweloperskich. Jak tłumaczy Jarosław Kraiński z biura sprzedaży inwestycji niewiele osób zdaje sobie sprawę jak ważnym elementem transakcji jest zawarcie takiej umowy. Ustawa z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego wyraźnie określa zasady jakie musi spełniać ten dokument. Umowa deweloperska musi mieć formę aktu notarialnego, a informacja o zawarciu takiej umowy jest obligatoryjnie ujawniana w księdze wieczystej nieruchomości na której Deweloper prowadzi inwestycję. Umowa jest zawierana jest przed rozpoczęciem inwestycji budowlanej albo w jej trakcie i zobowiązuje Dewelopera do przeniesienia na nabywcę własności lokalu po zakończeniu budowy, a nabywcę zobowiązuje do zapłaty – przed uzyskaniem prawa własności nieruchomości – większej części albo nawet całości ceny.
     Nowa regulacja przewiduje, iż Deweloper będzie musiał zapewnić nabywcy rachunek powierniczy. Obecnie nabywcy nie będą wpłacać pieniędzy bezpośrednio na konto Dewelopera, a na bankowy rachunek powierniczy ewidencjonowany osobno dla każdego z nabywców. Na ten właśnie rachunek zgodnie z harmonogramem budowy i harmonogramem zapłaty ceny, nabywca lokuje swoje środki finansowe a bank prowadzący rachunek jest zobowiązany udzielać nabywcy informacji o jego stanie. Rolą banku jest również kontrola inwestycji ponieważ uruchamia on środki Deweloperowi dopiero po wykonaniu określonych etapów inwestycji. Bank będzie sprawdzać zakończenie każdego etapu budowy i jeżeli stwierdzi nieprawidłowości będzie mógł wstrzymać wypłatę kolejnej transzy.
     Zaletą tej formy działania i podpisania umowy notarialnej jest fakt, że jeśli Deweloper zechce się z owej umowy wycofać, klient ma prawo żądać przeniesienia własności mieszkania. Orzeczenie sądu w tym przedmiocie zastępuje oświadczenie woli Dewelopera. Ustawa również określa zasady dotyczące podstępowania upadłościowego wobec Dewelopera. W przypadku ogłoszenia przez Dewelopera upadłości priorytetem będzie dokończenie inwestycji i oddanie mieszkań nabywcom.
     Słoneczne Bielany wyróżnia przede wszystkim architektura realizowanych budynków. Niewysokie, bo zaledwie dwupiętrowe domy, szeroko rozłożone w przestrzeni, doskonale nasłonecznione z charakterystyczną cechą - pięknymi ponad 90-metrowymi tarasami oraz dużymi i obszernymi balkonami. Cała inwestycja jest wkomponowana w ścianę zieleni. Słoneczne Bielany od wschodu graniczą z Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej, a od północy z osiedlem domów jednorodzinnych Ogrody. Budynki będzie cechował wysoki, niespotykany dotychczas standard wykończenia: szkło, gresy, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, windy prowadzące bezpośrednio do hali garażowej to standard proponowany przez elbląskiego Dewelopera.
     
     Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie www.sloneczne-bielany.pl lub bezpośrednio w biurze sprzedaży Freedom Nieruchomości, przy al. Grunwaldzkiej 31 w Elblągu. Tel. 55 233 25 39, 603 648 100 lub 601 658 100.
     
------ Reklama ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl