Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spada, ale nadal duże

W listopadzie 603 osoby znalazły zatrudnienie - tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu. Wśród nich jest 288 kobiet.

Chociaż to dobre informacje, to bezrobocie w regionie elbląskim jednak nadal jest wysokie. Bez pracy pozostaje 20.400 osób. Prawa do zasiłu nie ma ponad 16 i pół tysiąca bezrobotnych. Najwięcej osób bez pracy jest w wieku od 25 do 34 lat, z wykształceniem podstawowym i zawodowym. W listopadzie do Powiatowego Urzędu Pracy pracodawcy zgłosili prawie 600 ofert pracy stałej, prac publicznych i staży absolwenckich. Prawie wszystkie natychmiast zostały wykorzystane. Pracodawcy najczęściej poszukują do pracy kasjerów, sprzedawców, robotników gospodarczych i przedstawicieli handlowych.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jeszcze w 1997 roku wskaźnik bezrobocia w regionie elbląskim oscylował na poziomie około 11%. Uprzejmie proszę Portel o uzupełnienie artykułu o aktualne dane procentowe wskaźników bezrobocia (jest ich kilka), obrazujące powyższą kwestie, a będące w posiadaniu Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, który dysponuje takimi. Z pewnością wtedy czytający będą w stanie sami wyrobić sobie właściwy pogląd. Obrazowanie zjawisk ogólnospołecznych, w tym bezrobocia wyłącznie liczbami bezwzględnymi, wbrew pozorom zamazuje obraz, miast go wyraźnie oświetlać. Pozdrowienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2003-12-05)
 • Bezrobocie spadło bo młodzi ludzie ci co mają coś w głowie wyjeżdżają z tej "wiochy" zwanej Elblągiem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ja(2003-12-06)
 • Z moich wyliczeń bez pracy pozostaje jakieś 26-28%, a spadek wiąże się z okresem świątecznym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sas(2003-12-06)
 • " Sa 3 rodzaje klamstwa: klamstwo, cholerne klamstwo i STATYSTYKI. " - W. Churhill
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  welur(2003-12-07)
 • NieStatystykom warto zwrócić uwagę na grupę ludzi, którzy są bezrobotni, a PUPa kręci (!) - jak ich nie zarejestrować...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-12-07)
 • Jest jeszcze jeden aspekt sprawy. Otóż wiele firm, np.: banki, swe centrale mają w innych miastach: Olsztyn, warszawa, itd. I to właśnie w centralach są odnotowywane dane dotyczące zatrudnienia i ewentualnych ruchów na rynku pracy. Tak stało się z moją żoną, która była zatrudniona w elbląskim PKO BP. W styczniu 2003 roku została zwolniona, a w naszym urzędzie pracy nie ma na ten temat żadnej informacji, czyli taka redukcja została odnotowana w innym powiecie. Stąd zgadzam się z poglądem, że bezrobocie naszym powiecie wynosi przynajmniej 25%, a może i więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pracujący(2003-12-08)
 • zgadza się, już kolejna duża firma przygotowuje sie do przeniesienia (wyniesienia) się z El-ga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :((2003-12-08)
 • do WELUR'a: Pisze się Churchill. A zobacz jak ty napisałeś. Do nauki!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ORTOFOB(2003-12-08)
 • Podam jeden ze sposobów, jak obniżyć złe procenty. Znajoma chciała się zarejestrować, jak sama powiedziała głównie po to, żeby mieć uprawnienie do leczenia, bo pracy będzie sobie sama szukać. Urzędniczce podobało się takie podejście i zaproponowała, żeby się nie rejestrować, tylko dopisać do książeczki rodzinnej, który to wpis do leczenia uprawnia. I jednej bezrobotnej mniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  @(2003-12-08)
 • @ - właśnie to miałem głównie na myśli... to spora grupa BEZROBOTNYCH POZA STATYSTYKAMI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-12-08)
 • Czy ten Portel, to jakiś głuchy, czy co... Przecież prosiłem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PROM(2003-12-09)
 • PROM - czy Ty chcesz, aby portEl grzebał w PUPie? Fuuuj! A tak poważnie, to nie pierwszy raz mam ten dylemat: redakcjaEl boi się czegoś, czy nie ma środków?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-12-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny