Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie polskich i rosyjskich biznesmenów

Elbląg, Spotkanie polskich i rosyjskich biznesmenów Misja gospodarcza w obwodzie kaliningradzkim stała się także okazją do rozmowy twarzą w twarz polskich i rosyjskich biznesmenów (fot. UM w Elblągu)
Rek

W misji gospodarczej w Obwodzie Kaliningradzkim oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego uczestniczyli elbląscy przedsiębiorcy. Dzięki temu w Izbie Przemysłowo-Handlowej odbyły się rozmowy twarzą w twarz polskich i rosyjskich biznesmenów.

- Moim celem jest poszukiwanie inwestorów. Prowadzimy rozmowy z przedsiębiorcami z Polski, jak i całej Europie, a nawet odległego Dubaju. Ważnym dla nas partnerem są oczywiście nasi najbliżsi sąsiedzi, czyli Rosjanie. Pieczę nad misją w Kaliningradzie sprawował wiceprezydent Tomasz Lewandowski. – powiedział Grzegorz Nowaczyk prezydent Elbląga.
     Ważnym roboczym elementem misji było spotkanie w Izbie Przemysłowo-Handlowej. Zrzesza ona 250 firm. Na spotkanie z elblążanami wytypowała te firmy, które są zainteresowane współpracą. Prezentacje przygotowali dyrektorzy Elbląskiego Parku Technologicznego oraz portu, a także wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie.
     - To była pierwsza od wielu lat możliwość publicznego wystąpienia i prezentacji portu w aspekcie wykorzystania potencjału Zalewu Wiślanego i Kaliningradzkiego oraz wzajemnej wymiany towarowej i turystycznej. Nawiązaliśmy nowe kontakty i pogłębiliśmy już istniejące. – dodał Arkadiusz Zgliński dyrektor elbląskiego portu.
     Elbląskich przedsiębiorców reprezentowali: Wojciech Macijewicz – Firma Lapus i Klaster Meblowy, Jan Puchalski – Firma Pujan, Bogdan Uhryn – Firma Varius Tour, Mariusz Czarnocki – Firma Mosler Safe Polska, Janusz Gierulski – Elbląska Izba Gospodarcza.
     - Rosjanie pytali o możliwość współpracy, wymiany towarowej w obu kierunkach. Rosja to już dojrzały rynek, mamy podobne podejście do klienta, w ciemno nie podejmuje się żadnych decyzji. Porozmawiam z moimi partnerami w klastrze i wspólnie podejmiemy decyzje dzieląc ryzyko i zyski. – powiedział tuż po rozmowach Wojciech Macijewicz.
     Witold Strzelec, doradca prezydenta Nowaczyka podkreślał, że dobra kondycja budżetu Federacji Rosyjskiej bezpośrednio przekłada się na lepszą kondycję finansową rosyjskich przedsiębiorców. - Mamy sygnały, że kapitał rosyjski poszukuje nowych, atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych i chcemy, aby Elbląg na tym skorzystał – powiedział.
     Wyjazd był również okazją do rozmów promocyjnych, marketingowych.
     - Rozmawialiśmy sporo ze służbami mera Kaliningradu o promocji obu miast, szczególnie inwestycyjnej. Dyskutowaliśmy też o ożywieniu współpracy partnerskiej, korzystaniu z dobrych doświadczeń. Nie bez znaczenia są nasze dobre kontakty z konsulami z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie, co przekłada się na budowanie dobrego wizerunku Elbląga w Kaliningradzie i rokuje na przyszłość. – dodała Monika Betcher-Jankowska p.o. naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej.
     Konsul Konrad Woliński wielokrotnie podkreślał, że jest spore zainteresowanie inwestorów z Rosji, jak również z Tadżykistanu Elbląskim Parkiem Technologicznym, szczególnie w kontekście pozyskiwania nowych technologii.
     - Pracujemy też nad zintensyfikowaniem wspierania portów w Kaliningradzie i Elblągu, głównie jeśli chodzi o zwiększenie przewozu towarów na barkach i stworzenie możliwości magazynowania w elbląskim porcie. Chcemy być takim pasem transmisji między obydwoma miastami. – stwierdził Konrad Woliński.
     - To była dobra robocza wizyta. Zrealizowaliśmy wszystkie założenie, które sobie na początku postawiliśmy. Tak jak Rosjanie zapowiadali, każdą elbląską firmą zainteresowanych było minimum pięciu rosyjskich biznesmenów. Rozmowy były na tyle konstruktywne, że z pewnością przełożą się na podpisanie kontraktów. Odkrywamy nową kartę we współpracy z Rosjanami. Do tej pory Elbląg nie wykorzystywał swego potencjału. Teraz chcemy to zmienić. Szukamy nowych szans na rozwój Elbląga. – podsumował misję wiceprezydent Tomasz Lewandowski.

 


Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tu trzeba dużych inwestycji produkcyjnych dla co najmniej 1 tys. ludzi !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • Trzeba prowadzić rozmowy z potęgami gospodarczymi -Amerykanami, Niemcami-produkcja części samochodowych, produkcja komputerów na Europę it. d.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • Dobrze to wygląda, mam nadzieję, że zapał nie osłabnie po 12 miesiącach o wyborów. Widać, że chłopaki się starają. Nie sądzę żeby amerykanie tak chętnie teraz wchodzili do Elbląga. Myślę, że jeśli Elbląg chce patrzeć w przyszłość i stawiać na rozwój powinien patrzeć raczej na wschód (Rosja i Chiny) i Płw. Arabski. Ile te araby będą wydobywać ropę? 20 lat? Oni wiedzą, że kiedyś im się ona skończy i nie będzie ziemia rodzić pieniędzy. Już teraz trzeba tam zabiegać o pieniądze, a oni teraz muszą szukać biznesu. Polska to dobry kraj na takie inwestycje. jesteśmy w Unii, niskie pensje, wykształceni ludzie, pracowici. .. wymieniać by długo. Dobry ruch, jeśli ktoś chce narzekać to może na to dlaczego nie było tego w poprzednich latach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niemiec_Anonim(2011-05-27)
 • Puste słowa i żadnych umów, terminów dotyczących współpracy z Kaliningradem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • dawać tu ruską mafię to zrobi biznes
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • firma LAPUS :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • A ja uważam, że prowadzenie z nimi biznesu to jak z rodziną. Najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Nadal blokada Portu Elbląg?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • cauy3a he pyiiium peciiy6/\uk cba6odhux
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • .. a Pani Anna to ta z wąsami zy bez :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  EEEE(2011-05-27)
 • lupus nie lapus. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
 • bicire piany i masę pustych sloganó obserwuje to juz od lat, grupa cwaniaków i nierobów stworzyła fikcyjna posadki w instytucjach morskich w wala nas podatników na kasie. Jaki Porto, gdzie ta żegluga, bzdury i jeszcze raz bzdury, ale debatować można. .. .. tylko że to jest zerowa DYSKUSJA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  croll(2011-05-27)
 • A kiedy współpraca z Rosją wyszła nam na dobre?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-05-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA