Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szansa dla turystyki

W lipcu w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęła się realizacja projektu „Turystyka - wspólna sprawa”. Jest to największy w Polsce projekt szkoleniowo-doradczy dla sektora turystycznego. W poniedziałek 6 listopada w Hotelu Gromada odbędzie się konferencja w ramach tego projektu.

Dotychczas w pięciu województwach: dolnośląskim, podlaskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim, w których projekt realizowany jest od stycznia tego roku, powstało kilkadziesiąt pomysłów na nowe produkty turystyczne. Druga edycja projektu obejmuje województwa: lubelskie, małopolskie, warmińsko-mazurskie, śląskie oraz zachodniopomorskie.
     - Choć wydawać by się mogło, że atrakcje turystyczne tego województwa nie wymagają promocji, bo jego walory same w sobie są najlepszą reklamą dla regionu, to wciąż obszar Warmii i Mazur jest niedoceniany – uważają eksperci od turystyki zaangażowani w projekt. - Jest to związane z nie najlepszą sytuacją gospodarczą w regionie, która utrudnia przeprowadzenie zyskownych inwestycji. Jest to teren o największym bezrobociu w Polsce oraz słabym rozwoju firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W konsekwencji niski poziom rozwoju gospodarczego niekorzystnie wpływa na rozwój poszczególnych branż w regionie, w tym na sektor turystyki. Obecnie największym problemem branży turystycznej jest niewystarczająca i w dużej mierze przestarzała infrastruktura. Zły stan dróg, mała ilość szybkich połączeń drogowych i kolejowych z innymi częściami kraju, a nade wszystko niedostatek bazy noclegowej o średnim standardzie, skupienie ruchu turystycznego tylko w kilku rejonach województwa, słabo rozwinięta przedsiębiorczość i innowacyjność na poziomie lokalnym oraz brak wspólnych działań na rzecz wzmocnienia atrakcyjności turystycznej regionu, powodują, że potencjał turystyczny województwa nie jest w pełni wykorzystywany.
     - Szansą na poprawę sytuacji w turystyce w województwie może być działalność grup partnerskich, składających się z przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli organizacji. Ich celem będzie praca nad stworzeniem nowych produktów turystycznych, ożywiających turystykę w regionie. Z doświadczeń projektu w innych województwach widać, że inicjatywa grup partnerskich padła na podatny grunt - mówi Jacek Zdrojewski, ekspert turystyczny z Gdańska.
     Projekt „Turystyka - wspólna sprawa” stwarza szansę na rozwój turystyki w województwie, inicjując współpracę partnerską ale także zapewniając szkolenia i doradztwo. Poprawa konkurencyjności branży turystycznej oraz podniesienie umiejętności zawodowych osób w niej pracujących to kolejne ważne cele projektu. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, pomysłodawca i organizator projektu, przygotowała kompleksowy program szkoleniowy.
     - Turystyka to dla niektórych terenów Polski jedyna szansa rozwoju - przekonuje Anna Świebocka-Nerkowska, dyrektor Zespołu Rozwoju Zasobów Ludzkich Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. - Ale żeby móc w odpowiedni sposób rozwijać turystykę i tworzyć miejsca pracy, niezbędne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, znajomość języków obcych oraz stworzenie pewnej sieci powiązań, dzięki którym możliwe jest tworzenie kompleksowej oferty. Projekt „Turystyka - wspólna sprawa” ma za zadanie rozwijać kadry w turystyce. Szkolenia dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw z branży turystycznej powinny cieszyć się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że tylko w części są odpłatne. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony Unii Europejskiej, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pokryje, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, do 80 proc. kosztów oferowanego przedsiębiorcom szkolenia.
     Szczegóły w materiale radiowym:
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Tak, takie szkolenia to super zyski dla organizatorów takich szkoleń, ale ja prowadząc działalność to bez tych szkoleń wiem ze powinienem się rozwijać. Wsiadam w samochód i jadę tam gdzie ktoś prowadzi podobną działalność i wymieniamy się doświadczeniami, a że znajomość języków obcych jest wskazana to Ameryki nie odkryliście. Te pieniądze powinny być przekazane np: na naukę języków obcyc. To co proponujecie to jest naciąganie ludzi na kasę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-07-26)
 • pamiętacie artykuł na portElu opisujący kilkumiesięczne szkolenie na informatorów turystycznych, gdzie z naszych terenów ukończył je siedem osób i żadna z nich nie znalazła zatrudnienia choćby w elbląskiej infoTur.. to był ostatni tekst piszącego..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2006-07-27)
 • Może ktoś jedzie na Wodstock, a będzie maił wolne miejsce? oplacę ile trzeba będzie....moje gg 4098514
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-07-27)
 • Coś tu nie gra !!! Jesteśmy dobrze rozwiniętym gospodarczo, wyjątkowym regionem, posiadającym własną tożsamość, rozpoznawalnym w Polsce i w Europie. Jesteśmy społeczeństwem dobrze wykształconym, przedsiębiorczym i samorządnym. Poprzez sprawny, dobrze rozwinięty system transportowy, spójny z systemem międzynarodowym wykorzystujemy w pełni położenie geograficzne stanowiące "Wrota Europy". Posiadamy na wysokim poziomie, zgodnie z najnowszymi standardami europejskimi rozwiązania w dziedzinie infrastruktury technicznej na rzecz ochrony środowiska. Żyjemy w regionie o wysokich walorach przyrodniczych i kulturowych, w ekologicznie czystym środowisku. Posiadamy wysoko rozwinięte produkty turystyczne, a turystyka stanowi jedną z głównych dziedzin rozwoju gospodarczego. www.zalew.org.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Walczący z Wiatrakami(2006-07-27)
 • Widać - sezon ogórkowy w pełni. Brak swoistego "wyróżnika" miasta Elbląga i jego pięknych okolic jest nad wyraz odczuwalny i brzemienny w brak zainteresowania potencjalnego turysty i bywalca ciekawy miejsc i lokali. Szkolenia - ależ doskonale, lecz trzeba niestety przede wszystkim wyszkolić tych, którzy o czymś takim decydują. Do następnej akcji propagandowej - do przeczytania - za rok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2006-07-27)
 • Walczący z wiatrakami - wszystko gra! Mamy wszystko dobrze rozwinięte, ale rozwijamy szanse dalszego rozwoju, bo wtedy rozwinięci zauważymy, jak bardzo możemy się rozwinąć i w tym celu znów się rozwiniemy, by rozwój mógł się rozwijać... :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pokonany przez wiatrak(2006-07-27)
 • Do: pokonany przez wiatrak - ojedną sciężkę zdrowia do nosa za dużo! Uwazaj na upaly zalecana wizyda u okulisty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Walczacy z Wiatrakami(2006-07-27)
 • Do pokonany przez wiatrak: to jak to się stalo , że nie bylo Ciebie ani nikogo z tych co to piszą na forum turystyki w Olsztynie 29 czerwca??! To tam mówiono o miliardzie dla naszego regionu o naszym Zalewie Wiślanym, naszym lotnisku o możliwościach i pieniądzach na te cele rozwoju Elbląga i okolic ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Walczący z Wiatrakami(2006-07-27)
 • Jak to się stało? Normalnie. Ponieważ zostałem pokonany przez wiatrak, trafiłem do szpitala.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pokonany przez wiatrak(2006-07-27)
 • Piasanie o turystyce tradycyjnie kończy się rzyczowąDysputą.. pozdrawiam dawno_nie_widzianego aborygenaMiejscowego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2006-07-27)
 • A w województwie na żadnej uczelni nie ma kierunku związanego z turystyką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Janos(2006-07-27)
 • Turystyka hmm. Zeby wlodarze mieli mozgi zamiast siana, to po pierwsze zrobiliny porzadek na plazy w Suchaczu i Tolkmicu. Mielibysmy piekne plaze Zalewu Wislanego praktycznie w Elblagu, a turysci pchaliby sie jak mrowki. A co mamy? Bakterie KOLI i zakaz kapieli? Brak slow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RwelFan(2006-07-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat