Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkielet ryby po polsku - posłuchaj!

 
Elbląg, Szkielet ryby po polsku - posłuchaj!
Stan infrastruktury wodnej w Polsce poprawia się, ale na drodze do rozwoju transportu wodnego wciąż stoi wiele barier, fot. Agnieszka Jarzębska

Niektórzy porównują polskie drogi wodne do szkieletu ryby. W jakim on jest stanie? Jakie inwestycje związane z turystyką wodną są dziś potrzebne? Jak polskie miasta i wsie wyglądają od strony wody? O tym w radiowej rozmowie Agnieszki Jarzębskiej z Mirosławem Czernym.

- Dzięki inwestycjom dofinansowanym przez Unię Europejską mamy coraz lepszą infrastrukturę wodną. Dla części lokalnych samorządów turystyka wodna stała się ważną dziedziną ich gospodarki. Nienajgorzej ma się żegluga pasażerska, ale towarowej praktycznie nie ma - ocenia Mirosław Czerny z Centrum Turystyki Wodnej PTTK w Warszawie, moderator sesji na temat turystyki wodnej, która odbyła się wczoraj, w czasie I Sejmiku Żeglugi Śródlądowej w Elblągu.
     - Nie można przeciwstawiać turystyki działalności gospodarczej, bo turystyka jest w tej chwili bodaj najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarki globalnej, w Polsce również. To zresztą powoduje, że w ciągu ostatnich 10 lat nastąpił u nas rozkwit turystyki wodnej, przede wszystkim dzięki siłom lokalnym: samorządom, organizacjom pozarządowym i prywatnym inwestorom - mówi Mirosław Czerny.
     Jakie inwestycje związane z turystyką wodną są dziś potrzebne? Jak polskie miasta i wsie wyglądają od strony wody? Posłuchaj radiowej rozmowy Agnieszki Jarzębskiej z portalu eswiatowid.pl
     Mirosław Czerny zajmuje się sprawami programowymi w Centrum Turystyki Wodnej PTTK. Interesuje się także żeglugą profesjonalną i gospodarką wodną. Jest sekretarzem jury Nagrody Przyjaznego brzegu - obecnie trwa 10. edycja tego konkursu, który premiuje zarówno inwestycje tzw. twarde, związane z budową przystani, portów czy marin, jak i działania promocyjne, służące zwiększeniu ruchu turystycznego na polskich wodach.
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
Naszywki
Ręcznik z haftem
Naszywka GODŁO