Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców

 
Elbląg, Szkolenie dla mikroprzedsiębiorców
fot. Witold Sadowski, arch. portel

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln podatników VAT czynnych w całym kraju, w tym ok. 41 tys. mikroprzedsiębiorców w woj. warmińsko-mazurskim dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) elektronicznie oraz przesyłają ją do urzędu skarbowego. We wtorek, 19 grudnia o godz. 12 w siedzibie Urzędu, Sala Konferencyjna - pok 119 (I piętro) odbędzie się szkolenie JPK dla mikroprzedsiębiorców.

Urząd Skarbowy w Elblągu przypomina o nowym obowiązku dla mikroprzedsiębiorców - podatników podatku od towarów i usług składających deklaracje VAT-7 i VAT-7K.
     
     JPK to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres, czyli rejestr sprzedaży i zakupów. Przesyła się go:
· co miesiąc, do 25.dnia miesiące za miesiąc poprzedni,
· wyłącznie w wersji elektronicznej,
· w określonym układzie i formacie (schemat XML),
· podpisując profilem zaufanym e-PUAP lub podpisem certyfikowanym.
     
     Gdzie szukać wskazówek
     Na stronie www.jpk.mf.gov.pl podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.
     
     Wsparcia udziela także Krajowa Informacja Skarbowa pod nr tel: 801 055 055 lub 22 330 03 30
     
     We wtorek, 19 grudnia o godz. 12 w siedzibie Urzędu, Sala Konferencyjna - pok 119 (I piętro) odbędzie się szkolenie JPK dla mikroprzedsiębiorców.
Aneta Dziemidowicz, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex Stronger
Clinex Dispersion Soft
Clinex M9 Strong