Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szlaki rowerowe wzdłuż kanału

Elbląg, Szlaki rowerowe wzdłuż kanału Stanisława Pańczuk, prezes Stowarzyszenia „Łączy nas Kanał Elbląski”.

Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia „Łączy nas Kanał Elbląski” zdecydowało, że znakowanie szlaków rowerowych wzdłuż kanału będzie naszym projektem sieciowym - informuje Stanisława Pańczuk, prezes Stowarzyszenia. - Trwają ustalenia co do sposobu sfinansowania tego projektu.

- Realną drogą jest zawarcie porozumienia z gminami partnerskimi, PTTK w Elblągu, Związkiem Harcerstwa Polskiego i wspólne wystąpienie o środki, np. do Ministerstwa Gospodarki, na zagospodarowanie szlaków turystycznych wokół Kanału Elbląskiego - mówi Stanisława Pańczuk. - Niezbędna będzie też promocja tych szlaków rowerowych i sprecyzowanie odpowiedzialności za ich utrzymanie. Przy okazji dodam, że rowerowa turystyka aktywna jest przedmiotem prac Stowarzyszenia w innym zadaniu - „Opracowanie produktów turystycznych obszaru Kanału Elbląskiego”. Prowadzimy prace nad ofertami handlowymi produktów turystycznych związanych z turystyką rowerową. W tym zadaniu ujęto takie trasy turystyczne, jak „Szlakiem Menonitów”, „Szlakiem flory i fauny Jeziora Drużno”, „Śladami Georga Jacoba Steenke”, Ogólnopolski Rajd Szlakiem Pana Samochodzika, „Od Kanta do Steenke” czy „Szlakiem Napoleona”. Stawiamy na turystykę, sprawdzoną na świecie formę społecznej aktywizacji dającą miejsca pracy, możliwości dochodów dla ludności, a szansą na to jest lokalny skarb - Kanał Elbląski, czyli piąty cud Polski.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zamiast bić "przysłowiową pianę" co do domniemanych tras rowerowych elbląscy rowerzyści (bikerzy) poprostu jeżdżą. Zobaczcie jak spędzili grudniową niedzielę ESR - www.bikerelblag.hg.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  moje NAME nie działa(2007-12-02)
 • "znakowanie szlaków rowerowych wzdłuż kanału będzie naszym projektem sieciowym - Trwają ustalenia co do sposobu sfinansowania tego projektu". .woju, prosimy o tradycyjną parafrazę Katona Starszego Cenzora i panegiryk na cześć paniPrezes. .cyOdwrotnie; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2007-12-02)
 • Najpierw rozwalcie ścieżki rowerowe w Elblągu i wybudujecie nowe!! 1-jadąc od Feniksu po ścieżce ul. Hetmańskiej do Tysiąclecia mam normalnie na drodze kiosk RUCHU !! 2-zjeżdżając ścieżką ul. Ogólnej w dół po drodze mam telefon-kto będzie dzwonił to musi stać na ścieżce!!!!! 3-ścieżka ul. Królewieckiej jest w piasku, a potem po drodze jeszcze mnóstwo samochodów na niej zaparkowanych !!!!! 4- na ul. Brzeskiej ścieżka ma kilka zjazdów- co ciekawe, w miejscu gdzie jest chodnik dla pieszych przy krawężnikach jest wylany asfalt. No dobra, matki jeżdżą z wózkami to rozumiem, ale dlaczego nie ma wylanego asfaltu przy zjazdach sciezki rowerowej 5- jadąc ścieżką ul. Tysiąclecia do Rycerskiej podobnie jak i przy Brzeskiej na ścieżce przy skrzyżowaniach są sygnalizatory i wystające słupy Nie będę dalej pisać bo mi sie nie chce. I to co napisałem nie martwi mnie aż tak jak to, że zimą nie mogę jeździć na nich wogóle bo Urząd Miejski chyba nie wie, że zimą też można jeździć na rowerze, więc nie są odśnieżane ścieżki wogóle. Więc co? Ja jeżdzę, ale po ulicy i tak dzięki UM drogę do pracy mam urozmaiconą klaksonami. Nie skarżę się bo i tak nie wierzę, że może być normalnie. Pa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  marseille(2007-12-02)
 • Jadąc ul 12-go lutego do góry dojeżdżam prawie do skrzyżowania i już zaczyna się ścieżka rowerowa. I co mam nagle zejść z roweru na ulicy i wnieść rower na ścieżkę?-to zaraz ktoś mnie walnie. Czy może mam wjechać na ścieżkę łamiąc pod kątem krawężnik ?-przecież może ześlizgnąć mi się koło. Czy może mam dojechać do przejścia dla pieszych i przez nie wjechać na ścieżkę ? Tak więc, aby wjechać na ścieżki muszę po prostu łamać przepisy !!!!! Naprawdę zapraszam na wycieczkę rowerami po Elblągu Kogoś z pracowników UM- jeśli Ktoś mi powie, że My nie mamy tyle pieniędzy jak w Austrii czy Holandii- więc ja powiem, abyście nie nazywali te drogi ścieżkami rowerowymi bo wtedy przynajmniej nikt nie będzie ode mnie wymagał by jeździł nimi, a nie ulicą. A Wasze ustalenia będą trwać i trwać. .. do kolejnych wyborów. Pozdrawiam rowerzystów, którym okres rowerowy kończy się 30 listopada, a rozpoczyna 1 grudnia. Hej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  marseille(2007-12-02)
 • WojŁawrynowicz Mówisz i masz. >>> Parafrazując Katona Starszego Cenzora, ,. .. POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ” !!! Szanowny Rwel tylko to mi pozostało. Skoro na otwarcie chaty z Truso, przyjechali na własny koszt wikingowie z Rosji, Braniewa, Pruszcza Gdańskiego i z Brus koło Chojnic, by uświetnić to wydarzenie. Przyjechał też specjalnie dyrektor muzeum w Biskupinie. Były gratulacje z Niemiec, Anglii i Rosji. A nie zjawił się żaden z dziennikarzy Portelu, nie ukazała się żadna relacja. Widocznie Truso dla Elbląga, to tylko rojenia i marzenia śmiesznego Woja z Truso
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2007-12-03)
 • WojŁawrynowicz Nie panegiryk, a świadectwo prawdy. Sporo pracy i trudu wielu ludzi, by ożywić ten region zostało zmarnowane. Nie powstała LOT - Lokalna Organizacja Turystyczna, a „ Związek Gmin Kanału OSTRÓDZKO – Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego” nie jest zbyt aktywny. Żegluga Ostródzko - Elbląska jest leniwym monopolistą (bilety na rejs kosztuje 80 zł, podczas gdy bilet z Gdyni na Hel kosztuje 10zł). W Polsce powstało i powstaje kilka replik grodzisk, a my o Truso gadamy od ponad 20lat. Podobnie jest z koleją nadzalewową i zalewem. Podczas podsumowania projektu „ Porozumienie na rzecz zatrudnienia” 10 na 10 powiatów regionu elbląskiego uznało ze największą szansa dla ich rozwoju jest turystyka. I CO ? Słowa, słowa, słowa. .. .A pani Pańczuk robi swoje, mimo wszystko. Wykonała ogrom pracy!!! I gdyby nie jej trud, to prawdopodobnie Kanał Elbląski był by zupełnie pominięty w finansowaniu, bo nie było by projektów na jego rozwój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WojŁawrynowicz(2007-12-03)
 • Woju ~ temat wykorzystania walorów kanalEl (w tym rekonstrukcji Truso) osobiście od lat 'naświetlałem' przy każdej okazji, w różnych kręgach (włącznie z 'rzundowymi'. .). Skutków (działań) nie ma i nic nie wskazuje, że będą. .Po prostu - prędzej Katon z grobu wstanie, niż gadaniem/projektowaniem wyciągnie się kasę zCentrali (a o tym pPrezes redMinkowi mówi!). Nie raz przekonałem się o zasadzie wyższości/skuteczności prywatnego choćby kiosku z pamiątkami nad zcentralizowanąMumiąOrganizacyjną! W innych krajach jest podobnie. .Ile to lat mówisz o Truso? PS: wiem, ze znasz pPrezes, ale ja ją też poznałem. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2007-12-03)
 • Kanał i pochylnie wybrano jako "Cudo Polski" a jak dba o to "cudo " zarządca Kanału Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej z Gdańska można zobaczyc. Opiekę nad kanałem sprawuje tylko na wjeździe wózków na pochylnie. W listopadzie 2007 spuszczono wodę pomiędzy pochylniami Całuny a Jelenie. każdy kto przejeżdzą mostem przed Jelonkami widzi jak zamulony jest kanał w sym korycie, nie mówiąc już o poszerzeniach dla zawracania staków. to są tony błota, piachu i śmieci. Wspomiany RZWG oczyszcza tylko miejsca wjazdów wozków na pochlnie. Proszę wskazać kto jest odpowiedzialny za czyszczenie kanału. Może to sami wodniacy albo Żegluga Ostródzka powinna oczyścić koryto kanału aby za po opłaceniu tak zwanego "śluzowania" bezpiecznie, nie niszcząc swoich jednostek przepłynąć jednynym z "Cudów ". Stowarzyszenie "Łączy nas Kanał" niech postara się o odpowiedź na to pytanie. Jest wyjątkowa okazja aby oczyścić kanał, woda spuszczona i widać co należy usunąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  żeglarz(2007-12-03)
 • ścieżki rowerowe w Elblągu są niepotrzebne. Piesi chodzą jak bydlo po nich i nikt niezwraca uwagi na rowerzystów, spróbujcie takiemu pieszemu zwrócić uwage to jeszcze wyzwie. Bezpieczniej już jeżdzić ulicą ale tam czepia się policja bo są ścieżki(tak twierdzą), Piesi opamiętajcie się to wiek 21 nie era mocherowych beretów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-03)
 • Dopóki piesi niebęda karani dużymi mandatami korzystając z drogi dla rowerów to budowanie dróg rowerowych niema sensu i szkoda naszych pieniędzy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-12-03)
 • gadanina, blaszki poprzybijane do drzew to zwykła bzdura, niech stowarzyszenie zajmie sie przygotowaniem aplikacji grandowej albo jak ją tam zwał, pod stworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż kanału, na poczatek od Jelonek do Buczyńca, ruch rowerowy gwarantowany( niech to będzie nawet zwykła ścieżka ziemna), nie rozumiem dlaczego nie chcą tego robić, droga faktycznie jest, wystarczyłoby wywalić płyty z jednej strony i wstawic coś "pod rower", trasa ma szanse rozwoju bo doprowadzenie jej do Elblaga wzdłuz Druizna to mógłby byc kolejny etap, zamiast tego mamy blachy poprzybijane do drzew z "trasami", to nic nie zmieni, nikt po to aby te blachy zobaczyć nie przyjedzie nad kanał, przyjada wówczas gdy będzie ścieżka rowerowa, bo ściezka to bezpieczeństwo i mili ludzie na trasie, jeżdze sobie wzdłuz kanału i widze jak z roku na roku, mimo tej fatalnej dla rowerów drogi ( jakby na złosc beton z dzirkami po środku) ruch rowerowy wzrasta, mijane statki po drodze, cisza bo samochodów tam nie zobaczysz, no i wreszcie pochylnie to sa walory nie do przecenienia, to miejsce jakby czekało na sciezkę, lepszego terenu w promieniu 100 km ( ściezka na Hel) nie ma i nie będzie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rowero(2007-12-03)
 • Podobno powstaje wielki szlak rowerowy ma on iści śladem szlaku bursztynowego ( a na pewno jest jego projekt ) – a to ciekawostka dla ciebie rwelu i woju omija bardzo daleko Drużno i dawne Truso i kończy się w Gdańsku ( słyszałem to na między narodowej konferencji tu w Elblągu ). .. .. a tak na marginesie TRUSO nie powstanie. .. .. powróci. .. jak kometa za trzy lat w wyborach prezydencki i będzie perełką wyborczą każdego komitetu wyborczego tak jak i kolej nad zalewowa, kanał elbląski góra chrobrego itp – mogę się o to z wami założyć. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HUVER(2007-12-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna
RTV + SZAFA