Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szukają pieniędzy na przejście

Uruchomienie międzynarodowego przejścia granicznego Mamonowo II - Grzechotki może się opóźnić nawet do 2007 roku - powiedział Władimir Jegorow, gubernator obwodu kaliningradzkiego.

Nowe, w pełni nowoczesne przejście graniczne na rosyjsko-polskiej granicy stanie się dla kaliningradczyków przysłowiową drogą życia, bo tędy będzie wiodła najkrótsza droga do Europy. Przejście Mamonowo II - Grzechotki będzie powiązane z drogą szybkiego ruchu Kaliningrad - granica państwa - Elbląg. Po stronie rosyjskiej doprowadzono do granicy jedno pasmo "berlinki". Kaliningradzcy politycy od kilku lat naciskali na swoich kolegów po polskiej stronie o jak najszybsze oddanie do eksploatacji całej drogi.
     Teraz niezwykle ważną sprawą pozostaje budowa przejścia. Może się okazać, że całkowite oddanie do eksploatacji wszystkich terminali na granicy ulegnie znacznemu przesunięciu w czasie. Informacja taka pojawiła się w kaliningradzkich mediach, które przytaczają wypowiedź gubernatora obwodu kaliningradzkiego Władimira Jegorowa, biorącego udział w moskiewskiej naradzie dotyczącej realizacji docelowego wieloletniego planu rozwoju obwodu.
     Rosjanie szukają na realizację przejścia pieniędzy. Unia Europejska obiecała wesprzeć inwestycję - nawet w wysokości 10 milionów euro. Zdaniem Władimira Jegorowa budowę rosyjskiej części przejścia można przyspieszyć, a nawet wszystkie prace zakończyć zgodnie z planem. Pod warunkiem jednak, że inwestycja będzie realizowana rosyjskimi siłami i uda się znaleźć na ten cel 600 mln rubli.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate
Fototapety dziecięce
Fototapety do łazienki
Fototapety z kwiatami