Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tańsze pieniądze dla firm

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka uruchomiło dwa programy niskooprocentowanych pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Z danych organizacji wspierających sektor niewielkich firm wynika, że to właśnie one, z braku możliwości przedstawienia wysokich zabezpieczeń, mają najmniejszy dostęp do kredytów bankowych.
     Pieniądze, które na pożyczki otrzymał pasłęcki inkubator przedsiębiorczości, pochodzą z Kanadyjsko-Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
     Pierwszy program pożyczkowy adresowany jest do firm z terenu Elbląga, powiatu elbląskiego oraz powiatów: braniewskiego i części ostródzkiego (okolice Morąga i Małdyt), zatrudniających od 5 do 50 pracowników. Pożyczyć można maksymalnie 50 tysięcy złotych na co najwyżej 3 lata, z maksymalnie 6 miesiącami karencji w spłacie. Roczne oprocentowanie pożyczki wynosi 11,8 procenta (oprocentowanie efektywne - 6,5 procenta). Zabezpieczeniem spłaty kredytu - maksymalnie do 100 procent wartości pożyczki - może być poręczenie lub zabezpieczenie na rzeczach lub nieruchomościach.
     W przypadku tego funduszu nie ma żadnych ograniczeń co do przeznaczenia pieniędzy. Na rozpatrzenie wniosku czeka się najwyżej miesiąc.
     Druga linia pożyczek kierowana jest do osób, które rozliczają się z fiskusem z pomocą karty, ryczałtu lub książki przychodów i rozchodów. Pieniądze - maksymalnie 80 tysięcy złotych - mogą być przeznaczone na inwestycje lub tworzenie nowych miejsc pracy. Roczne oprocentowanie pożyczki, która udzielana jest maksymalnie na 3 lata, wynosi 9,8 procenta.
     Pasłęcka pula pożyczek z Kanadyjsko-Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości i uruchomione właśnie pożyczki w Malborku, pochodzą z drugiej transzy pieniędzy na wspieranie małych i średnich firm, jaka trafia na polski rynek. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka, Barbara Bąkowska, pierwsze pożyczki okazały się sukcesem i zostały zwrócone w 100 procentach.
     Pasłęckie, "kanadyjsko-polskie" pożyczki są jedynymi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
     Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka mieści się przy ul. Sprzymierzonych 14; tel. 248 10 90.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Karma dla papug średnich
Fretka
Agama brodata