Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Targi budowlane w Kaliningradzie

Wczoraj otwarto w Kaliningradzie IX Międzynarodową Wystawę Budowlaną "Fasada-2002". Stoiska znajdują się w pomieszczeniach centrum wystawowego Baltik-Expo, gdzie tradycyjnie odbywają się prawie wszystkie znaczące kaliningradzkie wystawy i targi.

Tegoroczna edycja wystawy znalazła poparcie władz administracji obwodu. Wydział budownictwa występuje w roli współorganizatora. Do Kaliningradu przyjechało ponad 150 wystawców - przede wszystkim z Rosji, państw nadbałtyckich (Litwy, Łotwy), Ukrainy, Białorusi. W wystawie biorą też udział firmy z Polski, Niemiec, a także z Włoch. Na tegorocznej wystawie, która potrwa do soboty, zaprezentowano najnowsze technologie stosowane w budownictwie oraz wyposażenie wnętrz, technikę sanitarną, projekty architektoniczne.
     Każdego roku wystawa budowlana przyciąga liczne rzesze mieszkańców oraz kaliningradzkich biznesmenów i inwestorów, zamierzających handlować zagranicznymi towarami.
     Kaliningradzcy inwestorzy wyciągnęli jednak odpowiednie wnioski już po pierwszych wystawach budowlanych. Nie ograniczyli się do roli sprzedawców i pośredników zagranicznych firm. Skorzystali z propozycji wystawców i po podpisaniu stosownych umów rozpoczęli produkcję niektórych materiałów, przede wszystkim stolarki okiennej, w swoich firmach na terenie obwodu.
     Wystawcy liczą na podpisanie dobrych kontraktów, ponieważ nad Pregołą oczekiwane jest znaczne ożywienie w budownictwie. Ma się to stać m.in. za sprawą wprowadzanego w życie federalnego programu rozwoju obwodu kaliningradzkiego, w którym znalazło się wiele poważnych inwestycji budowlanych. Oprócz tego sami mieszkańcy zaczynają nie tylko modernizować swoje dotychczasowe mieszkania, ale również budować nowoczesne domy.
     Nie bez znaczenia pozostaje i fakt, że na teren obwodu wciąż przybywają nowi mieszkańcy, którzy przyjeżdżają do najdalej na zachód wysuniętego skrawka Rosji z regionów centralnych, jak i z nowych państw - byłych radzieckich republik. W samym Kaliningradzie mieszka ponad 430 tys. osób, a obwód liczy ponad 950 tys. mieszkańców. Jest to więc pokaźny rynek odbiorców wszelkich towarów i usług.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 6
AMK Szkło ozdobne 4
AMK Meble łazienkowe 5
Promocja RATY 0%