UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Temat zamknięty na kłódkę?

 
Elbląg, Temat zamknięty na kłódkę?
fot. arch. Michał Skroboszewski
Reklama

O tym, że miejsce, w którym dawniej odbywały się koncerty, kabarety i rozmaite przeglądy, jest w ruinie wiedzą wszyscy. Potwierdziła to również ekspertyza, wykonana przez inspektorów nadzoru budowlanego w czerwcu ubiegłego roku. Miesiąc później amfiteatr w parku Dolinka ogrodzono i tak już zostało. A miasto wciąż nie kwapi się do podjęcia konkretnych kroków.

O planach odnowy amfiteatru ostatni raz było głośno sześć lat temu. Wtedy też powstał projekt, który zakładał, że w miejscu tym powstanie 2500 miejsc krzesełkowych, scena, garderoba, kasa i bramki. Zapłacono za niego nieco ponad 65 tys. zł.
       - Program został opracowany na potrzeby starań o środki unijne, których miasto w rezultacie nie uzyskało – tak decyzję sprzed lat tłumaczy biuro prasowe Urzędu Miejskiego. - Poszczególne elementy programu, który jest własnością miasta, można w zależności od potrzeb wykorzystywać przy innych projektach dotyczących miejskiej infrastruktury.
       Cztery lata później nadal utrzymywano, że wprawdzie pieniędzy na wkład własny nadal nie ma, ale "temat nie jest zamknięty". O naprawę niszczejącego amfiteatru upominali się również elblążanie, w dwóch ostatnich edycjach Budżetu Obywatelskiego. Wniosków nie poddano pod głosowanie, tłumaczono, że miasto "ma swój plan związany z tym miejscem, ponadto taka inwestycja przekracza możliwości Budżetu Obywatelskiego".
       W maju ubiegłego roku Zarząd Zieleni Miejskiej, który opiekuję się tym obiektem, skierował do elbląskiego magistratu pismo o jego katastrofalnym stanie. Prezydent miasta zdecydował, że amfiteatr należy poddać ekspertyzom inspektorów nadzoru budowlanego. W czerwcu znane były jej wyniki, informowano wtedy, że "w bardzo złym stanie są płyty chodnikowe i ułożone pionowo prefabrykaty, które razem tworzą trybuny. Elementy te są spękane i zaczynają się osuwać w kierunku sceny. Zdewastowane lub powyrywane są drewniane ławki zamontowane na trybunach. W złym stanie jest również chodnik znajdujący się tuż przed sceną. Nieco lepiej zachowane są schody i murki rozdzielające sektory, choć i tu występują spękania. Scena i konstrukcja dachu, mimo widocznych znaków zużycia, nie stanowi bezpośredniego zagrożenia."
       W lipcu 2015 r. teren ten, ze względów bezpieczeństwa, ogrodzono siatką i założono kłódkę. W tym samym czasie miasto podjęło również decyzję o rozbiórce amfiteatru, ale już w kwietniu 2016 r. wiadomo było, że żadnych prac w tym zakresie do końca roku nie będzie. I to się prawdopodobnie nie zmieni. 
       – W chwili obecnej tworzony jest budżet miasta na 2017 rok i trudno na tym etapie stwierdzić, czy uda się zabezpieczyć środki związane z amfiteatrem - wyjaśnia biuro prasowe UM. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Z tego artykułu wynika, że sprawa amfiteatru na dolince, to tak naprawdę pachnie, totalnym zaniechaniem (delikatnie mówiąc).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2016-10-26)
 • Jeszcze jedna scena jest do zamkniecia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pasjonat68(2016-10-26)
 • Co wy skamlecie, trzeba rozebrać to rozbierać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 8
  Rozbieracz(2016-10-26)
 • rozebrać to tych co dopuścili do tego i to rozebrac do golasa niech stoją przywiazani na Dolince
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2016-10-26)
 • 65 tys. za projekt???? Kto i komu??? Co za kraj! Ukarać urzędasów, sprawdzić kto wygrał przetarg na projekt za tajką kwotę? Czy przetarg był? Czy znajomy królika przytulił ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  (2016-10-26)
 • bezmózgowcy z urzędu woleli postawić budę na startym na całe lato niż zabrać się do roboty i zmodernizować coś co mogłoby służyć celom rozrywkowym. Tylko po co się przemęczać, przykład idzie z góry, od samego prezia, gdzie żarcie i wypitka to lezie, gdzie robota to go nie ma
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  kretosław(2016-10-26)
 • Nic się nie da zrobić? Na pewno? A może pan Wróblewski (piastujący nam tak wspaniale stanowisko prezydenta miasta) zwróciłby się do kolegi Protasa z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej o jakieś skromne (biorąc pod uwagę wysokość publicznej dotacji dla fundacji) środki i by się to wyremontowało? Jakiś pomysł to jest co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  Dobromir(pomysłowy)(2016-10-26)
 • JEDEN Z TYCH CO SIE DOPUSCILI CHANIEBNEGIO ZANIEDBANIA TEGO OBIEKTU JEST TERAZ PREZYDENTEM ELBVLAGA. dlaczego redakcja tego wprost nie napisze? przeciez ludzie ktorzy przez lata zaniedbań doprowadzili ten obiekt do ruiny podobnie jak basen przy spacerowej sa wszystkim dobrzez nani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 1
  opus(2016-10-26)
 • @opus - Bo wtedy nie dostaną reklam z UM i spółek komunalnych np z EPECu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 1
  RedaktorJabłkalski(2016-10-26)
 • a czyj znajomy zrobił ten kosztowny projekt, za który zapłaciliśmy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  (2016-10-26)
 • przy Traugutta 44 stoi buda grozaca zawaleniem i ludzie tam jeszcze mieszkaja takie miejsca powinno sie plotem ogrodzic tym sie miasto powinno zająć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Duszan(2016-10-26)
 • Mi się wydaje, że zbyt blisko postawiono blok i mieszkańcy nie chcą imprez w pobliżu (zbyt głosno by było). Kto normalny kupuje mieszkanie przy amfiteatrze? Chyba, że wie, że go nie będzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-10-26)
Reklama