Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tereny inwestycyjne czekają na przedsiębiorców

 
Elbląg, Tereny inwestycyjne czekają na przedsiębiorców

 Na Warmii i Mazurach nie brakuje terenów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach, które są położone w gminach otwartych na współpracę i stawiających na rozwój przedsiębiorczości.

Działki mają uregulowany status prawny – w planie zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego są oznaczone jako "przeznaczone pod działalność gospodarczą". A to oznacza, że można od razu rozpocząć inwestycję. Przedsiębiorca może tu liczyć nie tylko na uzbrojone działki, przychylność władz, ale też na najwyższe w Polsce ulgi przy prowadzeniu działalności gospodarczej w strefach ekonomicznych.
     Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to ponad tysiąc hektarów profesjonalnie przygotowanych gruntów. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na inwestycję właśnie na jej terenie, może liczyć na największą pomoc publiczną w kraju – nawet do 70 proc. kwalifikowanych kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy nowozatrudnionych pracowników. Nic więc dziwnego, że chętnych jest wielu. Do połowy października 2015 roku w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej działało 74 przedsiębiorców posiadających w sumie 89 ważnych zezwoleń. Dzięki poniesionym przez nich nakładom inwestycyjnym - które sięgały 5,5 mld złotych - powstało ponad 11 tys. nowych miejsc pracy.
     
     Wciąż jednak są w warmińsko-mazurskiej strefie tereny czekające na przedsiębiorców. Lidzbark Warmińskim przygotował 22 hektary gruntów pod zabudowę przemysłową oraz bazy magazynowo-składowe, także w znajdujących się nieopodal obwodu kaliningradzkiego Bartoszycach są jeszcze 63,4 ha do zagospodarowania.
     
     Elbląg kusi działkami w pobliżu Elbląskiego Parku Technologicznego — Modrzewina Południe. Całkowita powierzchnia tego terenu to ponad 67 ha, z czego 41 ha objętych jest specjalną strefą ekonomiczną. Ciekawą propozycją pod inwestycje w tym mieście jest również teren Europarku, znajdujący się w pobliżu nowootwartego Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” i funkcjonującej stacji narciarskiej z parkiem linowym przy Górze Chrobrego. Oferta Europarku kierowana jest do przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w obiekty hotelowe, gastronomiczne oraz szeroko rozumianej i obsługi turystyki, sportu i rekreacji.
     
     W Olsztynie są to natomiast działki nad jeziorem Ukiel, w malowniczej, pełnej naturalnej zieleni lasów, okolicy. Tereny te są wyposażone w niezbędną infrastrukturę techniczną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ich przeznaczenie związane jest głównie z turystyką oraz sportem. To również doskonałe miejsce na usługi z zakresu bio odnowy i spa. Działki leżą w obszarze strefy przedsiębiorczości, w której mogą powstać obiekty hotelowe, baseny, hale sportowe, kliniki rehabilitacyjne, domy opieki, lokale gastronomiczne, przystanie, czy też kempingi.
     
     Bazę ofert dotyczących gminnych działek prowadzi Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego na swojej stronie internetowej. Niektóre z nich (o powierzchni minimum 2 hektarów) znajdują się także w ogólnopolskiej bazie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.. Można tam również znaleźć działki należące do prywatnych właścicieli, którzy zgodnie z umowami zawieranymi z gminami, upoważniają je do poszukiwania inwestorów. Informacje o działkach na Warmii i Mazurach przekazywane są także dużym firmom konsultingowym, które obsługują lub reprezentują inwestorów.
     
     Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:
     - Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, którzy udzielą pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom, zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu; Eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz kompleksowe informacje, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie; więcej na stronie www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem telefonu 89 512 51 70;
     - Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa; aby dowiedzieć się więcej sprawdź strony www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl lub zadzwoń 89 521 12 62.
     
------ Reklama -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl