Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Unijne pieniądze na rozwój wsi i małych miasteczek

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2016-06-30
Aktualizowany 2016-06-30 14:16
 
Rek

Dużo się słyszy o środkach unijnych, dzięki którym powstaje coraz więcej inwestycji zmieniających krajobraz naszego otoczenia oraz poprawia się jakość życia. Niewątpliwie do takich instrumentów wsparcia należy Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach którego dysponowane są środki na obszary wiejskie, w tym miasta do 20tys. mieszkańców.

LGD „Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej” jest organizacją pozarządową, za pośrednictwem której mieszkańcy powiatu braniewskiego oraz gmin Milejewo, Młynary i Tolkmicko mogą pozyskiwać środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. To właśnie ta organizacja w roku ubiegłym wraz z lokalną społecznością opracowała strategię rozwoju, w ramach której chce zagospodarować na obszarze swojego działania pozyskane środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości, turystyki, zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz na szeroko rozumiany rozwój społeczności lokalnej.
     O pieniądze w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju głównie ubiegać się mogą wcześniej wspomniani mieszkańcy obszaru, jak również lokalne samorządy i organizacje pozarządowe.
     W pierwszej kolejności rozdysponowane zostaną środki na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej, remonty dróg lokalnych oraz przedsięwzięcia związane z promocją Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej.
     Do roku 2020 zgodnie z podpisaną umową z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego, LGD planuje wydać w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju blisko 8,5 mln zł, licząc tym samym na bonus w postaci dodatkowych pieniędzy, przeznaczonych na rozwój obszaru, za sprawnie realizowane działania.
     Szczegółowy zakres przedsięwzięć, na jakie będzie można otrzymać wsparcie unijne, określa dokument Lokalnej Strategii Rozwoju LGD ”Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej”, który jest dostępny na stronie organizacji pod adresem.
     Na stronie tej zamieszczane są również aktualne informacje dotyczące realizowanego programu, tj. zasady przyznawania dofinansowania, typy operacji mające największe szanse wsparcia z budżetu LSR, jak również procedury i oceny wyboru operacji.

 


     Dodatkowych informacji oraz bezpłatnego doradztwa udziela Biuro Zarządu LGD mieszczące się we Fromborku przy ul. Braniewskiej 11 tel. 55 231 12 52.
     
                                                                                
     
                                                                         ---------------------- PR ------------------------

LGD "Partnerstwo Północnej Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi