Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urząd zamiast oddziału

Od wczoraj w Elblągu funkcjonuje Urząd Celny. Powstał na bazie dotychczasowego oddziały Urzędu Celnego w Gdyni.

Zmiany w strukturze systemu celnego dotyczą całego kraju. Zlikwidowany został Główny Urząd Ceł, a jego kompetencje przejmą Izby Celne powołane na bazie dotychczasowych urzędów oraz depertament ceł, który powstał przy Ministerstwie Finansów.
     - Główną przyczyną zmian jest chęć uproszczenia procedur - mówi Ryszard Chudy, rzecznik olsztyńskiej Izby Celnej. - Do tej pory do GUC-u spływały odwołania do decyzji celników z całego kraju. Niejedokrotnie na postanowienie GUC-u trzeba było czekać nawet ponad rok. Teraz, kiedy odwoływać się będziemy do Izb Celnych, ten czas powienien znacznie się skrócić.
     Decyzje Izb są ostateczne. Można się od nich odwołać jedynie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
     Urząd Celny w Elblągu jest od wczoraj podległy olsztyńskiej Izbie. W województwie są jeszcze trzy inne urzędy - w Ełku, Olsztynie i Iławie.
     W tej chwili w Elblągu pracuje ponad 30 celników. Olsztyn zapowiada zwiększenie zatrudnienia.
     - Prawdopodobnie elbląską placówkę będzie trzeba wzmocnić - tłumaczy Ryszard Chudy. - Być może jeszcze kilka osób będzie tam zatrudnionych. Jest jeszcze za wcześnie, aby podawać jakieś konkretne liczby. To wszystko zależeć będzie od rzeczywistych potrzeb, od ilości spraw tam rozpatrywanych. Pod tym kątem będziemy prowadzić polityką kadrową.
     Elbląski Urząd Celny objął swoim zasięgiem miasto Elbląg oraz powiaty: elbląski i braniewski.

OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Artemia
karma p. falista
Krewetkarium
Karma dla papug średnich