Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bezpieczeństwo przede wszystkim Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wakacyjne remonty

Elbląg, Wakacyjne remonty SP 4 (fot. PS).

Jak co roku, w okresie wakacji w niektórych elbląskich szkołach i placówkach oświatowych wykonywane będą prace remontowe, m.in. naprawy dachów, częściowa wymiana okien, wymiana instalacji elektrycznej, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, remont sal sportowych itp.

Największy zakres prac remontowych zaplanowano w Przedszkolu nr 10 przy ul. Mącznej 8 (termomodernizacja budynku) oraz w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza (prace związane z adaptacją poddasza na cele edukacyjne). Zostanie też przeprowadzony kompleksowy remont dachu Bursy nr 3 przy uli. Wapiennej i częściowe remonty dachów w Centrum Kształcenia Ustawicznego, Gimnazjum nr 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych. Wyremontowane zostaną także dwie sale sportowe - w IV Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół nr 1.
     Zostanie też przeprowadzona częściowa wymiana instalacji elektrycznej w Szkole Podstawowej nr 21, częściowa wymiana okien w Gimnazjum nr 1, modernizacja pomieszczeń najniższej kondygnacji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 (adaptacja pomieszczeń na salę rehabilitacyjną dla dzieci niepełnosprawnych i przygotowanie gabinetów specjalistycznych), wykonanie ogrodzenia i remont sanitariatów w Gimnazjum nr 5.
     Oprócz prac remontowych prowadzone będą prace inwestycyjne. Kończą się prace związane z budową boiska piłkarskiego przy IV Liceum Ogólnokształcącym, wykonywana jest dokumentacja na kompleks sportowy przy Gimnazjum nr 7 oraz dokumentacja na termomodernizację kolejnych ośmiu szkół i placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 1, Przedszkola nr 15, Przedszkole nr 17, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 12, Szkoły Podstawowej nr 15, Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.
     Remonty i inwestycje będą kosztowały ok. 4,8 mln zł, część będą to środki zewnętrzne pozyskane z Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Edukacji Narodowej (w wysokości 1,3 mln zł).

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • remontujta, remontujta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wieśniok(2008-06-26)
 • Jako nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Elblagu, mam pytanie kiedy władze oświatowe zajmą sie stanem technicznym budynku szkoły i internatu tej placówki. Stierdzenie fatalnego stanu technicznego obu obiektów jest oczywiste i zostało potwierdzone odpowiednimi ekspertyzami. Doraźne zabiegi nie rozwiązują sprawy, a jedynie odwlekają właściwe jej rozwiązanie. Wiele szkół oddanych do użytku dużo później niż w/wym zostało już wyremontowanych w całości lub częściowo. Panie Prezydencie proszę nie czekać na to aż obiekty nie będą się nadawały nawet do remontu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nauczyciel SOSW 1(2008-06-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat