Środa 26-09-2018, imieniny Kosmy, Damiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmia i Mazury liderem w Polsce

Elbląg, Warmia i Mazury liderem w Polsce fot. AD
Rek

Według dziennika „Puls Biznesu” województwo warmińsko-mazurskie wyprzedziło inne regiony w sprawności wydawania pieniędzy unijnych. Jak podała dziś (19 listopada) gazeta, wartość podpisanych umów na mieszkańca w naszym województwie jest największa w całym kraju.

Wartość umów podpisanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w przeliczeniu na jednego mieszkańca naszego regionu wynosi 1556 zł. Wyprzedzamy zatem pozostałe 15 województw. Nagorzej wypadło Mazowsze (651 zł) oraz Śląskie (865 zł).
     
     Najlepsze regiony dostaną od Komisji Europejskiej dodatkowe 512 mln euro. Szansę mają także Warmia i Mazury. Województwo spełniło kryterium 20 procent realizacji płatności z programu regionalnego, zatem ma zapewniony dostęp do tych środków. Jak przyznał marszałek województwa Jacek Protas, jest to wynik przyspieszenia procedur i bardzo dobrej współpracy z samorządami lokalnymi, firmami oraz pozostałymi osobami ubiegającymi się o dotacje.
– Sprawność przeprowadzania konkursów przyniosła świetne rezultaty – komentuje tę wiadomość marszałek Jacek Protas. – Mamy dobry kontakt z gminami, powiatami, firmami. Cieszę się, że wspólne wysiłki przekładają się na inwestycje w regionie. Teraz już większość konkursów mamy za sobą, ale to nie koniec programów unijnych. Skupiamy się obecnie na jak najszybszej realizacji płatności – mówi Jacek Protas. – Dodam, że trzy dni temu przekroczyliśmy wymagany przez Komisję Europejską próg 20 procent realizacji płatności z Regionalnego Programu Operacyjnego. Oznacza to, że beneficjenci złożyli do tej pory wnioski o płatności na kwotę 800 mln zł.
     Co więcej, Warmia i Mazury osiągają sukcesy w realizacji drugiego istotnego programu unijnego. Z Program Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) region ma do dyspozycji 312 mln euro. Pieniądze te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego, a przeznaczane są na inwestycje w kadry, szkolenia, kursy dla osób bezrobotnych lub chcących zmienić zawód. Korzystają z nich uczelnie, szkoły, samorządy lokalne i firmy.
– Do tej pory wydaliśmy 38 procent z puli przeznaczonej na lata 2007-2013. Podpisaliśmy 1098 umów. Plasuje nas to nas pierwszym miejscu w wydawaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego przez wszystkie regiony – podsumował Jacek Protas.
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Zostali województwem to dorwali się do kasy bo nic nie mieli istne zadupie. Zabierają teraz pieniądze innym miastom na budowę wszystkiego, popatrzmy czy tak nie jest. Elbląg na drogi dostał g. .. o nie pieniądze a na inne budowy obiekty. Wszystko na mazury pazerne buraki. To nigdy nie będzie moje województwo. Jestem z Wybrzeża.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  meloman(2010-11-19)
 • Już tytuł tego artykułu na elbląskim portalu odrzuca, blee. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jonas(2010-11-19)
 • Wydawać to każdy głupi umie, dajcie mi kupę kasy to pobije ten rekord w wydawaniu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-19)
 • na ulicach kaczki, kury to są warmia i mazury. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zniesmaczony(2010-11-19)
 • kuriozalny jest fakt udzielenia pomoc ze środków unijnych, która w istocie wspiera monopol na rynku - np budowa hotelu przez spółkę z o. o. Wiwaldi Junior, gdzie udziały posiada właściciel hotelu z przeciwej strony ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jaco(2010-11-19)
 • popaprali cala ta demokracje --sami zlodzieje!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-19)
 • Zeby Was Warmia nie przygarnęla to byście głodni chodzili na żulawskie pola kraść kartofle, elbląscy portowcy z Portu Morskiego Elbląg. A na Zawadzie hodowano by świnie rasy Pangritz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  warminski baranek(2010-11-19)
 • my sie do województwa szuwarowo-bagiennego nie pchaliśmy, to min. poseł Gintowt-Dźiewiałtowski sprzedał Elbląg Olsztynowi. My chcieliśmy do Pomoskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a bujaj się cycu(2010-11-19)
 • Gdyby województwo warminsko-mazurskie nie musiało utrzymywać Elbląga podrzuconego Warmii jak niechciane dziecko do "okna życia" połowa domów na przepieknej warminskiej ziemi wyglądała by jak pałac Branickich w Bialymstoku a mieszkancy Warmii regularnie słuchali by koncertów w Filharmonii Białostockiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  warmiński baranek(2010-11-19)
 • Ty warmiński BARANIE!jestes baranem!kto kogo utrzymuje?Zrobiliście z Elbląga dojną krowe, a pan Protas doi nas, dopuki krowa nie zdechnie. Oddajcie nasze 2 szynobusy, złodzieje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Elblążanin od urodzenia(2010-11-19)
 • Gdyby Elbląg nie został właczony do woj. warmińsko-mazurskiego mieszkańcy Elbląga pewnie uważali by że Kopernik był kobietą !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-11-19)
 • to czemu nie przyłączycie sie Warmiacy do Białegostoku?Tylko trzymacie sie Elbląga?Olsztyn to wrzód na dupie Elbląga, którego my Elblążanie musimy się pozbyć, nim zarazi cały organizm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  CZYRAK(2010-11-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Hosting WWW START
Konto poczty elektronicznej