Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warmia i Mazury przyjazne biznesowi

 

 Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski - jego wyróżnikami są nieskalana przyroda, piękne krajobrazy i tysiące jezior. Rozwój województwa zakłada wykorzystanie tych atutów do rozwoju sektorów gospodarki, powiązanych z naturalnymi zasobami przy jednoczesnym wykorzystaniu innowacyjnych, przyjaznych środowisku naturalnemu rozwiązań.

Warmińsko-mazurskie wyspecjalizowało się w gospodarce wodnej, przemyśle drzewnym i meblarskim oraz przemyśle spożywczym, nastawionym na produkcję żywności wysokiej jakości. Dane statystyczne wskazują, że w dziedzinie przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz przemysłu spożywczego Warmia i Mazury już osiągnęły bardzo mocną pozycję, zarówno w skali kraju, jak i w skali Unii Europejskiej. Nic więc dziwnego, że sukcesywnie przybywa firm lokujących swój kapitał w warmińsko-mazurskim.
     
     Przedsiębiorcy zainspirowani spektakularnym sukcesem znanych inwestorów coraz chętniej korzystają z bogactwa kadr, surowców naturalnych i zaplecza akademickiego. Wsparciem mogą być również działalności Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Elbląskiego Parku Technologicznego, Ełckiego Parku Technologicznego oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Coraz lepsza jest także infrastruktura województwa – np. tylko tygodnie dzielą nas od otwarcia regionalnego portu lotniczego w Szymanach.

 


     Przedsiębiorcom pomóc mogą także pracownicy:
     - Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, którzy udzielą pomocy zarówno przedsiębiorcom, poszukującym nowych zagranicznych rynków zbytu, jak i inwestorom, zainteresowanym ulokowaniem tu biznesu. Eksperci COIE mogą przygotować m.in. dane o zagranicznych rynkach czy potencjalnych kontrahentach oraz kompleksowe informacje, niezbędne do przeprowadzenia inwestycji w naszym województwie. Więcej na stronie internetowej www.invest.warmia.mazury.pl lub pod numerem tel. 89 512 51 70.
     
     - Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, w ramach której funkcjonuje punkt kontaktowy sieci Enterprise Europe Network. Pracownicy WMARR pomagają w rozwijaniu potencjału eksportowego i zdolności innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa - www.een.wmarr.olsztyn.pl oraz www.wmarr.olsztyn.pl lub zadzwoń 89 521 12 62.
     

-------- Artykuł sponsorowany --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl