Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Waryński upadł

Do końca stycznia wypowiedzenie z pracy ma dostać 83 pracowników firmy Waryński Pasłęk. Sąd wydał decyzję o rozpoczęciu postępowania upadłościowego 4 stycznia. W tej chwili spółką zarządza syndyk.

Waryński Pasłęk kłopoty finansowe ma już od trzech lat. Wtedy zaczął przynosić straty. Pół roku temu próbowano wprowadzić w życie plan ratunkowy. Zakładał on m.in. rozpoczęcie postępowania układowego z wierzycielami. Na spłatę długów zabrakło jednak pieniędzy. W tej sytuacji zarząd nad firmą objął syndyk.
     - Nie jestem dziś w stanie podać ani wysokości zadłużenia spółki, ani liczby wierzycieli - mówi syndyk upadłościowy, Jadwiga Magdziak. - Lista wierzycieli trafiła do zatwierdzenia przez sędziego komisarza. Do niego także będą oni zgłaszać swoje roszczenia. Wiadomo, że firma nie jest zadłużona w stosunku do pracowników. Zalega im jedynie z częścią pensji za grudzień. Rzadko spotyka się taką sytuację.
     Syndyk zamierza kontynuować produkcję do końca lutego. Zależy to jednak od ilości zamówień. Jeżeli takich nie będzie, działalność zostanie zawieszona wraz z końcem stycznia.
     Zwolnieni pracownicy otrzymają odprawy, które należą im się według przepisów. Na ten cel syndyk zamierza zaciągnąć pożyczkę z Funduszu Świadczeń Gwarantowanych.
     W tej chwili trwa inwentaryzacja majątku firmy. Właścicielem nieruchomości jest jednak nie spółka z Pasłęka, lecz Bumar Holding Warszawa, do którego należał Waryński. Syndyk zaś ma w swoim władaniu m.in. ruchomości, czyli meble itp. oraz mieszkania zakładowe.
     - Zamierzam zaproponować lokatorom wykup mieszkań - dodaje Jadwiga Magdziak. - Nie potrafię powiedzieć, czy zajmują je pracownicy firmy i czy są to pracownicy obecni czy też byli. Jeżeli jednak będzie ich stać na wykup, to mieszkania zostaną sprzedane.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pan Stefan R. pchał się na wojewodę, jest szefem RS-u, a teraz dzięki swoim talentom, w ciągu roku rozwalił taką firmę !!!. Słyszałam, że teraz chce ja kupić za 100 tys. zł. Facet jest super, zgłasza kolejne, równie głupie pomysły związane z rozwiązaniem problemów bezrobocia - jeśli tak, jak w Pasłęku - to wspólczuję Solidarności, która chyba z głupoty na to stanowisko Go wsadziła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M.(2002-01-21)
 • cytuję: "Wiadomo, że firma nie jest zadłużona w stosunku do pracowników. Zalega im jedynie z częścią pensji za grudzień. " - to w końcu jest zadłużonna wobec pracowników czy nie jest ??????? Gdzie logika ????!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  + -(2002-01-21)
 • A syndyk skąd się wziął ? Jest przecież wniosek o upadłość !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2002-01-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe