UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w lekcjach z ZUS

Elbląg, Weź udział w lekcjach z ZUS
fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź biorąc udział w „Lekcjach z ZUS''. To już piąta edycja projektu edukacyjnego skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Mogą dowiedzieć się, jak są one ważne, zanim wejdą na rynek pracy. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.
       Lekcje z ZUS goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Konkurs, a od 2016 r. olimpiada pn. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których młodzież zdobywa wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych.
      
       Omawianymi tematami są:
       • Świadomy zawsze ubezpieczony,
       • Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składka,
       • Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach,
       • e-ZUS, czyli firma pod ręką.
       Z każdym rokiem do projektu Lekcje z ZUS zgłasza się coraz więcej uczniów. W poprzedniej edycji w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyło 30 tys. uczniów z całej polski. A w trzech poprzednich edycjach, udział wzięło aż 157 tys. uczniów.
       Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych cenią praktyczny sposób przedstawienia wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki nauczycielom i ciekawym materiałom Lekcje z ZUS przynoszą efekty. Uczestnicy wykazują się ponadprzeciętną wiedzą o ubezpieczeniach społecznych.
       Zwieńczeniem Lekcji z ZUS jest olimpiada. Najlepsi uczniowie z całego kraju spotykają się w Warszawie i rywalizują ze sobą o miejsca na podium.
       Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę po Lekcjach z ZUS. Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na kilkanaście uczelni w Polsce. Uczniowie mogą też otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe.
       Nauczyciele, chcący wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie pracownika ZUS, który opiekuje się uczestnikami projektu. Służą oni pomocą szkoleniową z zakresu projektu oraz materiałami dydaktycznymi. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie. W Oddziale ZUS w Olsztynie należy kontaktować się z Agnieszką Cybulską pod numerem telefonu 55 641 92 63 , e-mail: agnieszka.cybulska01@zus.pl. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w projekcie.
      
Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama