Piątek 22-06-2018, imieniny Pauliny, Tomasza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bociany na kamerce online Bociany na kamerce online

Węzłowa sprawa

Elbląg, Węzłowa sprawa Uroczystość otwarcia węzła Elbląg-Wschód

- W rejonie Elbląga jest bezpieczniej, a wjazd do miasta i dojazd do granicy są łatwiejsze - przekonuje Achilles Wójcik z gdańskiego oddziału firmy Skanska, która zbudowała węzeł Elbląg - Wschód.

Po siedemnastu miesiącach od rozpoczęcia prac wczoraj węzeł Elbląg - Wschód został uroczyście oddany do użytku. Jak już informowaliśmy, na skrzyżowaniu krajowej „siódemki” i drogi numer 22 powstało dwupoziomowe skrzyżowanie, został wyremontowany jeden wiadukt i wybudowano trzy kolejne.
     - Z wyjątkiem miejsc dojazdu do skrzyżowania, po starym układzie komunikacyjnym nie został nawet ślad - mówi Achilles Wójcik. - To miejsce było oznaczone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych jako czarny punkt.
     Nowy węzeł zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo, ułatwi dojazd do Elbląga i z centrum Polski nad morze, a także w kierunku granicy państwa. Bez wątpienia zintensyfikuje to ruch z obwodu kaliningradzkiego w naszą stronę.
     - Węzeł nie tylko poprawił komunikację w rejonie Elbląga, ale także uporządkował wjazd do tego pięknego miasta, który przed modernizacją nie zachęcał do odwiedzin - ocenia wiceminister infrastruktury, Jan Ryszard Kurylczyk.
     Prezydent Henryk Słonina jest zadowolony, że starania samorządu o budowę węzła zakończyły się sukcesem.
     - Elbląg nie miał dotąd bezkolizyjnego wjazdu czy wyjazdu, nowy węzeł jest pierwszy - mówi prezydent. - Urodziła się bodajże najlepsza z możliwych koncepcja i udało się na nią zdobyć pomoc Unii Europejskiej. Jednak dziś, jeszcze bardziej niż zakończenie tej budowy, cieszy mnie fakt, że węzeł zapoczątkował kolejne inwestycje. Myślę tu przebudowie odcinka „siódemki” między Jazową a Elblągiem i remoncie drogi nr 22. Zdradzę też, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych intensywnie przygotowuje jeszcze budowę tzw. węzła Raczki, który znajduje się od strony Malborka. Uważam, że realizacja tych przedsięwzięć zapewni naszemu miastu bezpieczeństwo w zakresie połączeń drogowych – przekonuje Henryk Słonina.
     Elbląg – Wschód łączy bezkolizyjnie trasy z Warszawy, Gdańska i Kaliningradu. Węzeł nie jest niestety bezkolizyjny dla kierowców wjeżdżających do naszego miasta od strony Grzechotek i zmierzających w kierunku nowego przejścia granicznego. „Wszystko kosztuje...” - wyjaśniał ten problem Waldemar Królikowski z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
     Elbląg - Wschód stanowi część większego rozwiązania komunikacyjnego. Węzeł, przebudowa krajowej „siódemki” na odcinku Jazowa - Elbląg oraz przebudowa drogi nr 22 z Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach pozwolą na skrócenie czasu podróży z krajów Unii Europejskiej, a także z Gdańska i Elbląga do obwodu kaliningradzkiego.
     - Modernizacja odcinka między Jazową a Elblągiem już trwa, w toku są także procedury przetargowe na remont drogi nr 22 - mówi generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Edward Gajerski. – Chcemy, aby w chwili otwarcia przejścia w Grzechotkach, którego inwestorem jest wojewoda, ta droga była całkowicie przejezdna.

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • ...najważniejszy i najbardziej zasłużony pan J.M. ???????...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-01)
 • Szkoda tylko, że z siedmiu zrobiły się cztery wiadukty www.portel.pl no, ale "wszystko kosztuje".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gfd(2005-09-01)
 • Achillesie (^_^) ~ nie tylko "to miejsce" jest oznaczone jako czarny punkt i to nie tylko przez GDDK........... JanieRyszardzie ~ przed modernizacją wystarczało zagapienie kierowcy i już wjeżdżał do tego pięknego miasta.. P.S.zdjęcie z konferansjerem-w-wieczorowym-stroju rzeczywiście niefortunnie dobrane +_-
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-09-01)
 • portelu zdecyduj się, w jednym zdaniu łączy bezkolizyjnie, a w następnym już jest kolizja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-01)
 • Jestem na fotce :D Po prawej stronie :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Sebastian(2005-09-01)
 • Fajnie, że już oddano węzeł do użytku, ale co z oświetleniem??? Latarnie wstawione, ale światełka nie ma:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mangos(2005-09-01)
 • ktoś ukradł 3 wiadukty, czy ci odbierali trasę nie umią liczyć do 7? prawie 50% wiaduktów nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sierżantMól(2005-09-01)
 • Osobiscie uważam ze dla takiego wygladu "węzła" przyczynił się główny kierownik budowy Sławomir Szewczyk i to on powinien odebrac nagrode. Ile pracy i nerwow kosztowała go przedmiotowa inwestycja to tylko wie on sam. Ja osobiscie popieram jego jako osobę i zespół który z nim współpracuje m.in Piotra Bystrego i najblizszego współpracownika Sławomira Szewczyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Działkowicz(2005-09-01)
 • Działkowicz, czy Ty nie nazywasz się przypadkiem Sławomir Szewczyk?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciekawy(2005-09-02)
 • Wystarczyło zrobić malutki odcinek jezdni w prawo przy wyjeździe z berlinki przed węzłem i wjazd do Elbląga byłby o wiele korzystniejszy. Czy zabrakło pieniędzy czy wyobraźni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mir(2005-09-02)
 • Może wiedzieli, że portel i tak napisze, że to skrzyżowanie jest bezkolizyjne. To po co mieli się starać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-09-02)
 • Nie można zapomnieć o człowieku, który całymi dniami przebywał na placu budowy i osobiście nadzorował postęp prac budowlanych pełniąc funkcję Kierownika Robót Drogowych.Wielka szkoda, że został on pominięty w wypowiedziach, a należą mu się chyba również podziękowania za zaangażowanie i trud.Człowiekiemn tym jest pan Saied Kalawiez.Szacuneczek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tofi(2005-09-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ichtovit
Ochotka żywa
karma kanarek
Cats Best 10L