Niedziela 17-02-2019, imieniny Aleksego, Zbigniewa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej przedszkoli

W maju Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosi kolejny konkurs dotyczący zmniejszenia nierówności w upowszechnianiu edukacji wśród przedszkolaków. Do rozdysponowania jest 5,8 mln zł.

- 40 proc. gmin wiejskich na Warmii i Mazur nie ma ani jednego przedszkola, a od przyszłego roku wszystkie pięciolatki powinny być objęte opieką przedszkolną. Tymczasem w naszym regionie tylko 55 proc. pięciolatków i o 11 proc. mniej czterolatków chodzi do przedszkola. Dlatego samorządy muszą stworzyć odpowiednie placówki. Nasz program daje szansę na polepszenie sytuacji, głównie na obszarach wiejskich - mówi marszałek, Jacek Protas.
     Na wsparcie mogą liczyć projekty, których celem jest tworzenie przedszkoli w środowiskach o niskim stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej, w szczególności na obszarach wiejskich, a także wsparcie przedszkoli już istniejących, wydłużenie godzin pracy tych placówek, uruchomienie dodatkowego naboru dzieci, zatrudnienie dodatkowego personelu. Wnioski do konkursu będzie można składać od 11 maja do 5 czerwca 2009 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.
     Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu zajęło się tą tematyką już w grudniu zeszłego roku, a w marcu otworzyło pierwsze punkty przedszkolne. W ramach projektu powstały przedszkola w powiecie elbląskim i braniewskim, w miejscowościach: Markusy, Pogrodzie, Ogrodniki, Jegłownik, Godkowo, Lipowina, Piotrowiec, Lelkowo oraz Nowica. Szczegółowe informacje na temat przedszkoli można przeczytać na stronie TPD.
Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski