Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wielki program

Wiejska gmina Elbląg, jako pierwsza w Polsce, bierze udział w programie Global Compact. Celem programu, który 10 lat temu zainicjował obecny sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, jest współpraca największych światowych firm z lokalnymi samorządami i społecznościami.

- Na świecie Global Compact realizowany jest głównie w postaci jednorazowych akcji np. pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, my chcemy, by efekty obecności największych koncernów u nas były trwalsze - mówi wójt gminy Grzegorz Nowaczyk.
     Na terenie gminy Elbląg mają być realizowane cztery projekty. Pierwszy zakłada podpisanie przez rolników kontraktów na dostawę mleka dla dwóch koncernów produkujących przetwory mleczne, drugi dotyczy profilaktyki chorób wieńcowych i żółtaczki, trzeci - zagospodarowania budynku po zlikwidowanej szkole w Przezmarku. Ma tam powstać centrum informacji m.in. o przepisach dotyczących ochrony środowiska, placówka prowadząca szkolenia bezrobotnych i szukająca dla nich miejsc praktyki, dom kultury i centrum informacji turystycznej.
     W programie Global Compact biorą m.in. udział firmy: ABB, Danone, Nestle i Price, Waterhouse, Coopers.
     Jaki interes mogą mieć wielkie firmy w lokowaniu pieniędzy w małej gminie?
     - Na pierwszy rzut oka to rzeczywiście wygląda mało wiarygodnie, ale dzięki takim projektom, jak ten nasze firmy będą mogły pokazać "ludzką twarz", o czym mówi Kofi Annan - odpowiada Grzegorz Nowaczyk. - Będą mogły w bezpośredni i bardzo konkretny sposób wspierać swoich konsumentów. A jeśli konsumentom, dzięki tym firmom będzie się wiodło lepiej, będą ich lojalnymi klientami - dodaje wójt.
     Elbląskie projekty zyskały wstępną akceptację komitetu koordynującego realizację programu. Wcielanie ich w życie ma się rozpocząć we wrześniu.
     Dzięki realizacji programu gmina Elbląg spodziewa się przedsięwzięć na łączną sumę miliona złotych.
     - Global Compact to będzie na pewno okazja do promocji biznesowych partnerów przedsięwzięcia, będzie to jednak także wielka promocja dla nas - mówi wójt Nowaczyk. - Liczę też, że duże firmy będą w stanie przyciągnąć kolejne.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • czepne sie leadu:otoz 10 lat temu sekretarzem generalnym ONZ byl B.Butrus Ghali,natomiast K.Annan objal to stanowisko w 1997 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  andy(2002-07-17)
 • Przecież pisze,że objął 10 lat temu OBECNY SEKRETARZ!!! Takie trudne zdania, do zrozumienia umieszcza Portel??? Ale żeby nie było za różowo, ja tez się czegoś czepne!Ta informację słyszałem już w niedzielę.Jak na internetową gazetę,to duże opóźnienia! (niedziela,panorama TVG3,godz. 18)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-17)
 • ha,ha,ha wybory tuż tuż
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-17)
 • jeżeli zdania wydają się nazbyt trudne może należy popracować nad własną logiką myślenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  intelektualista(2002-07-17)
 • pic na wodę fotomontaż!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • Nie wierzycie? Firma Danone i Nestle wyraziły zainteresowanie, spotkają się z rolnikami, aby omówić szczegóły. Te firmy zbudują tutaj swoje mleczarnie. Dzięki temu rolnicy uzyskają o wiele większą cenę za mleko. Zobaczycie, że tak będzie i wtedy wam micha opadnie;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • ZUŁAWSKIE MLEKO is the best.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • Już niedługo będziemy jeść jogurtyn wyprodukowane z naszego rodzimego mleka;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • Danon i Nestle wybudują mleczarnie. Piękne. Fantastyczne. Człowieku czy nie dostrzegasz (lub nie chcesz dostrzec), że tego typu deklaracje najczęściej pojawiają się przed wyborami. Umiesz czytać? to skojarz pewne fakty: wójt jest konsultantem organizacji unijnej, która koordynuje program na terenie Polski - dostaje z tej organizacji kasę więc ją promuje. Projekt został wstępnie zaakceptowany, tylko wstępnie. Spróbuj porozmawiać na temat programu z kimkolwiek z pracowników urzędu. Nikt dosłownie nikt nie udzieli ci na ten temat wiążącej informacji. Wiem bo próbowałem. Daj Boże aby ten program przyniósł jakieś efekty dla naszej gminy. Niestety jestem w tej materii sceptykiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • I jeszcze a propo michy, byłbym szczęśliwy gdyby mi opadła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-07-18)
 • Do AJ : "W programie Global Compact biorą m.in. udział firmy: ABB, Danone, Nestle i Price, Waterhouse, Coopers. " Otóż: "PricewaterhouseCoopers to wiodąca w świecie firma zapewniająca profesjonalną obsługę podmiotów instytucjonalnych. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zespołu naszych 150.000 pracowników w 150 krajach pomagamy naszym klientom rozwiązywać problemy związane z prowadzoną przez nich działalnością i w wymierny sposób rozwijać ich możliwości budowania wartości, zarządzania ryzykiem i poprawiania osiąganych wyników. W Polsce PricewaterhouseCoopers zatrudnia zespół ponad 1.000 specjalistów i kadry wspierającej w pięciu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie." Koniec. ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pawel711(2002-07-22)
 • Do Pawel711 typowo unijna paplanina. Nic z niej nie wynika. "Pomagamy poprawiać osiągane wyniki" - i żądamy za to wysokich honorariów zapomniałęś dodać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  nieeuropejczyk(2002-07-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Płyn Hayne
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME