UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie zmiany na płk. Dąbka

 
Elbląg, W rejonie nowego budynku sądu zmieni się wkrótce organizacja ruchu drogowego
W rejonie nowego budynku sądu zmieni się wkrótce organizacja ruchu drogowego (fot. Anna Dembińska)

Przesunięcie przystanku autobusowego, zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania płk Dąbka – Cicha – Brzozowa, budowa wjazdu do nowego sądu – to zmiany, jakie w najbliższych miesiącach zostaną wprowadzone na ul. płk. Dąbka. Będą kosztować co najmniej 2,3 mln złotych - na tyle opiewa najtańsza oferta w przetargu, ogłoszonym przez ratusz.

Modernizacja dotyczy obu jezdni płk. Dąbka od ul. Cichej do ul. Królewieckiej i wschodniej jezdni od ul. Cichej do ul. Królewieckiej o długości 1,6 km, a także przy okazji 180-metrowego odcinka ul. Szarych Szeregów na Zawadzie. Zakłada również zmianę organizacji ruchu w pobliżu nowego budynku Sądu Okręgowego przy ul. płk. Dąbka.
       Po pierwsze, zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu: Brzozowa, Dąbka – Urocza. Na skrzyżowaniu będzie można zawracać, za to zniknie przejście dla pieszych i „zawrotka” znajdujące się na wysokości budowanego sądu. Przy sądzie zbudowany zostanie także dodatkowy pas do skrętu w prawo (na przedłużeniu zatoczki autobusowej), mający ułatwić wjeżdżanie na parking.
       Po drugie, zmiany przejdzie też skrzyżowanie płk. Dąbka – Pionierska, lewy pas jezdni będzie przeznaczony tylko do skrętu w lewo. W zamian prosto będzie można jechać po skrajnym prawym pasie, który dziś służy wyłącznie do skrętu w prawo. Przesunięty zostanie również przystanek autobusowy, który obecnie znajduje się na wysokości stacji paliw, po zmianach będzie się znajdował przed skrzyżowaniem. Zmiana jest związana z przebudową chodników ścieżek rowerowych oraz sieci podziemnych.
       Dzisiaj w ratuszu odbyło się otwarcie ofert w przetargu na wykonanie prac. Złożyło je siedem firm, najtańsza okazała się oferta AMP CT z Olsztyna, która swoje prace wyceniła na prawie 2,3 mln zł. Ratusz chce przeznaczyć na ten cel 2,5 mln zł. Czy będzie to zwycięzca przetargu, okaże się po zbadaniu ofert.
       Prace na płk. Dąbka mają się zakończyć w pierwszej połowie roku. Wykonawca udzieli na nie 84-miesięcznej gwarancji.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama