UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybrakowana uchwała w sprawie CH „Ogrody”

 
Elbląg, Wybrakowana uchwała w sprawie CH „Ogrody”
fot. AD

Z informacji, które posiadamy, wynika, że uwagi wojewody mają czysto formalny charakter i w żaden sposób nie podważają inicjatywy rozbudowy „Ogrodów” – mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający „Acteeum Central Europe”, które przygotowuje rozbudowę Centrum Handlowego „Ogrody”.

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wniósł dzisiaj (6 lipca) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Miejskiej w Elblągu, umożliwiającej rozbudowę centrum.
     Według naszych informacji, uchwała ma pewne braki formalne, m.in. nie ma w niej określenia wskaźnika zabudowy wyrażonego stosunkiem powierzchni zabudowy do powierzchni terenu, nie jest też określona liczba miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkań (nie dotyczy to centrum handlowego, a budynku mieszkalnego, który zamierza wznieść tam inwestor CH „Ogrody”).
     Jeżeli sąd przychyli się do stanowiska wojewody, Rada Miejska będzie musiała zmienić uchwałę. Rada może też uzupełnić te braki, nie czekając na stanowisko sądu.
– Pozostajemy do dyspozycji w kwestii informacji, które mogą pomóc w uzupełnieniu treści uchwały, tak aby cała sprawa w najmniejszym możliwym stopniu wpłynęła na harmonogram realizacji inwestycji – dodaje Tomasz Szewczyk.
     
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no i bitwa rozpoczęta. .. pan wojewoda będzie się mścił za spór o Henryka S. .. .. szkoda gadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jarekToQ...S(2011-07-07)
 • A kiedy ruszy budowa AQUAPARKU ??? Jeden basen na 120 tys. mieszkańców !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Amator pływania(2011-07-07)
 • Kąp się w domu chłopie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czysty(2011-07-07)
 • NO to kupcy zaczynają mieszać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-07)
 • ten wojewoda niech s. .. .niech sie zajmie olsztynem a nie tu mi będzie mieszać. nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy koles !!! moze lepiej jeszcze gdzieś wciśnij kumpla słonine
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-07)
 • nie wiem czy to kupcy mieszają. .. nie przeszkadza im budowa Porto 55,więc czemu mają się czepiać rozbudowy Ogrodów, może to inwestorzy Porto 55 mają największy interes żeby jednak nie rozrosła się konkurencja. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tak myslę właśnie(2011-07-07)
 • Trochę za dużo tych baboli. Elblążanom gratuluję wyboru nowej kompetentnej władzy:-P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JesusAlvaro(2011-07-07)
 • Weźcie kupcie sobie wszyscy młotki. PS. Zajmijcie się polityką!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  judym(2011-07-07)
 • NO to szef szuwarów i bagien zaczął mieszać w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kaziuk Pijanica(2011-07-07)
 • on nie zaczął tylko kontynuuje. .. Blokada portu, blokada Grzechotek, blokada Ogrodów. .. Ale o podpowiedzi ws. Ogrodów podejrzewam innego inwestora od kolejnych "szklanych domów" co to nawet nie weszły w fazę konkretnych robót ziemnych za bardzo. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  analityk(2011-07-07)
 • Jak dla mnie, to tylko pokazuje jak kompetentną mamy radę miejską. Są ja większość polityków w tym kraju, do tworzenia skomplikowanych przepisów pierwsi, a jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że sami się w nich gubią.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czub(2011-07-07)
 • popatrzcie przez okno. .. gdzie blok tam kilka miejsc dla samochodow. .. kawalek trawki aby zwierzaki mogly potrzeby zalatwiac. .. A GDZIE MIEJSCE DLA NASZYCH POCIECH? GDZIE MAJĄ SIĘ BAWIĆ? na parkingu? mieszkaniec elblaga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-07-07)
Reklama