Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z Cieplic do Nowakowa

 
Elbląg, Z Cieplic do Nowakowa
Jesienią ubiegłego roku otwarto budowaną w ramach tego programu drogę Pogrodzie – Brzeziny – Rychnowy – Huta Żuławska – Przybyłowo (fot. WS archiwum portElu).

W rejonie Elbląga w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych w 2014 budowana będzie droga Cieplice – Nowakowo, ale z pewnością nie tylko ona. Premier Donald Tusk zwiększył niedawno tegoroczną kwotę na realizację tego programu z 250 do 650 mln zł w skali kraju. Wkrótce do realizacji będą więc kwalifikowane kolejne wnioski gmin i powiatów.

Portal samorzad.pap.pl opublikował listę samorządów, które otrzymają w tym roku dofinansowanie w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.
     W naszym rejonie realizowane będą na pewno:
     w woj. warmińsko-mazurskim
– w powiecie elbląskim: przebudowa drogi powiatowej Zalew Wiślany – Nowotki – Bielnik Drugi na odcinku Cieplice – Nowakowo o długości 3,2 km
– w Ornecie: modernizacja drogi gminnej w Ornecie na odcinku 800 m
– w powiecie iławskim: przebudowa drogi powiatowej Boreczno – Iława na odcinku Tynwałd – Iława o długości 7,2 km
– w gminie Płoskinia: utworzenie ciągu komunikacyjnego Płoskinia – Robuzy – Długobór oraz przebudowa odcinka Płoskinia – Giedyle o długości 3,1 km
– w Braniewie: budowa ulic Botanicznej, Łąkowej i na Placu Sybiraków, II etap, o długości 422 m
     w woj. pomorskim:
– w powiecie malborskim w gminie Lichnowy: przebudowa i remont dróg na odcinku długości 15,5 km.
     Lista realizowanych projektów na drogach powiatowych i gminnych z pewnością powiększy się w ciągu roku. Początkowo rząd przeznaczył na to kwotę 250 mln zł w skali kraju, jednak niedawno premier Donald Tusk poinformował, że w latach 2014-2015 na tzw. schetynówki rząd wyda 1,3 mld zł. W 2014 r. do samorządów trafi nie 250, a 650 mln zł. Pieniądze mają pochodzić z wpłat, jakich do budżetu państwa dokonają Lasy Państwowe.
     W ciągu roku listy zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie projektów drogowych zostaną uzupełnione o kolejne projekty.
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety z Paryżem
Fototapety przestrzenne
Fototapety do sypialni