UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Za mało pieniędzy na strażnicę

 
Elbląg, (wizualizacja KM PSP Elbląg)
(wizualizacja KM PSP Elbląg)
Reklama

Drugi przetarg na budowę siedziby Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu po raz kolejny ujawnił rozbieżności finansowe pomiędzy oczekiwaniami strażaków a potencjalnych wykonawców.

Po fiasku pierwszego postępowania przetargowego na budowę siedziby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu, strażacy okroili zamówienie i ogłosili nowy przetarg. Chęć wykonania pierwszego etapu budowy wyraziły dwie firmy, jednak ich oczekiwania finansowe okazały się zbyt duże jak na możliwości Straży Pożarnej.
       Strażacy chcieli przeznaczyć na pierwszy etap budowy 8,6 mln zł. Jak się okazało po otwarciu ofert – jest to w dalszym ciągu za mało, gdyż tańsza oferta opiewa na prawie 11 mln zł, a droższa na 11,5 mln zł.
       Przypomnijmy wyniki pierwszego przetargu: strażacy oszacowali koszt prac (w szerszym zakresie niż w drugim postępowaniu) na 10,5 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na 14,7 mln zł.
       W pierwszym etapie budowy planowano wykonać komplet prac w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych sanitarnych i elektrycznych, wykopów, przepustów dla instalacji, wybudować budynek główny (siedzibę komendy i JRG nr 1) w stanie szczelnym, zamkniętym, z kompletną elewacją i dachem, kanalizacjami podposadzkowymi, przygotowaniem podłoża pod posadzki oraz wykonać palowanie i roboty ziemne pod garaż wielostanowiskowy oraz komorę dymową.
       Nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej ma powstać przy ul. Łęczyckiej w Elblągu.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama