Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ZA MIEDZĄ: Po ataku terrorystów w USA

Wrześniowe ataki islamskich terrorystów na Nowy Jork i Waszyngton pośrednio odbiły się także na życiu naszych najbliższych sąsiadów. Na terenie obwodu kaliningradzkiego, gdzie przybywa wielu wyznawców Islamu, od razu przedsięwzięto wzmożone środki ostrożności. Nie odbyła się planowana konferencja nt. możliwości inwestowania w regionie, na której wyniki czekano z niecierpliwością.

Nadbałtycki kurort Swietłogorsk od kilku tygodni przygotowywał się do przyjęcia specjalnej grupy gości - uczestników Międzynarodowego Forum "Inwestycje w infrastrukturze północno-zachodniej Rosji". Spotkanie, którego organizatorami są m.in. biuro pełnomocnego przedstawiciela Prezydenta Rosyjskiej Federacji w Północno-Zachodnim Okręgu Federalnym, administracja obwodu kaliningradzkiego, Związek Rosyjskich Przemysłowców i Przedsiębiorców, a także Instytut "Wschód-Zachód" zaplanowano na 21-23 września br.
     Jednakże, jak podała agencja informacyjna "Kaskad", obrady forum trzeba było przełożyć. Głównym powodem odwołania spotkania był właśnie atak terrorystyczny na Stany Zjednoczone i zaistniałą z tego powodu skomplikowaną sytuacją międzynarodowa. Wielu zagranicznych uczestników forum, w tym przedstawiciele amerykańskiego biznesu, nie było wstanie przyjechać do Swietłogorska w ustalonym kilka miesięcy wcześniej terminie.
     Jeszcze nie podano, kiedy ponownie zostanie zwołane posiedzenie forum. W spotkaniu ma wziąć udział wielu poważnych biznesmenów oraz przedsiębiorców, w tym amerykańskich, którzy myślą o zainwestowaniu w nadbałtyckich częściach Rosji.
     Organizatorzy zapowiadają, że w konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele rządu rosyjskiego.
     Przewidziano szereg spotkań panelowych, na których zostaną przedstawione propozycje strony rosyjskiej, zawierające obszary ewentualnego finansowania. Rosjanom przede wszystkim zależy na międzynarodowym wsparciu przedsięwzięć w dziedzinie infrastruktury transportowej, energetyki, turystyki oraz sieci telekomunikacyjnej.
     Lokalni politycy oraz przedsiębiorcy liczą na to, iż w trakcie obrad forum kremlowscy urzędnicy zaprezentują, jak było to planowane na wrzesień, fragmenty rządowego programu rozwoju obwodu kaliningradzkiego. Wszyscy chcą dowiedzieć się, w jakim kierunku rozwijać się będzie kaliningradzka enklawa. Uchylony rąbek tajemnicy, na który czekają z niecierpliwością nad Pregołą, dotyczyć będzie rozwoju socjalnego oraz ekonomicznego. Zaznajomienie się z nim pozwoli potencjalnym zagranicznym inwestorom na podjecie decyzji i być może wzbudzi jeszcze większe zainteresowanie na inwestowanie w Kaliningradzie. Właśnie na to liczą gospodarze.
     Wśród uczestników międzynarodowego forum inwestycyjnego zapewne nie zabraknie przedstawicieli również polskiego biznesu i kręgów gospodarczych. O nowych terminach, jak i o ewentualnym wzięciu udziału w spotkaniu informacje można uzyskać w administracji obwodu kaliningradzkiego.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Cats Best 10L
Fretka
karma p. falista
Karma dla papug średnich