Poniedziałek 25-06-2018, imieniny Wilhelma, Doroty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za niegospodarność

Po raz kolejny elbląskiemu sądowi nie udało się rozpocząć procesu byłej prezes Towarzystwa Budowlanego Śródmieście. Teresa S. odpowiada m.in. za niegospodarność oraz za to, że w odpowiednim czasie nie złożyła do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości. Sąd skierował Teresę S. na badania psychiatryczne, ponieważ kobieta sprawia wrażenie znerwicowanej.

Z wnioskiem o przeprowadzenie dodatkowych badań przez biegłych psychiatrów wystąpił obrońca Teresy S. Uzasadniał, że kobieta jest znerwicowana i bierze silne leki psychotropowe, a w związku z tym kontakt z nią jest ograniczony. Rzeczywiście, dziś w sądzie oskarżona sprawiała wrażenie apatycznej, trzęsły jej się ręce. Proces znowu odroczono.
     Poszkodowani wnioskowali dzisiaj, by sąd zwrócił sprawę do prokuratury, bowiem - ich zdaniem - za doprowadzenie Towarzystwa Budowlanego do upadku odpowiadają też inne osoby z zarządu i rady nadzorczej firmy. Sąd jednak ten wniosek odrzucił i wyjaśnił, że prokuratura przecież prowadziła śledztwo nie tylko "przeciw", ale "w sprawie", a innym osobom jednak nie postawiła zarzutów.
     Sprawa kłopotów finansowych Towarzystwa Budowlanego Śródmieście wyszła na jaw po tym, jak siedem rodzin złożyło w prokuraturze doniesienie o przestępstwie. Rodziny te miały zamieszkać w nowo budowanym bloku przy ul. Oboźnej w Elblągu. Mieszkania miały być gotowe w listopadzie 2002 roku. Klienci pieniądze wpłacili, ale mieszkań nie wybudowano. Swoje straty oszacowali na 800 tysięcy zł. Teraz chcą odzyskać swoje pieniądze.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Sąd skierował na badania psychiatryczne, ponieważ kobieta sprawia wrażenie znerwicowanej." jestemPodWrażeniemDecyzjiPodWrażeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-03-15)
 • I takie głupoty będziemy czytać aż do przedawnienia sie.Czy tutaj to jest gospodarność!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-03-15)
 • Dziwne, strach przed konsekwencją oszukańczego czynu wartego 3 mln zł jest okolicznością łagodzącą. Moim zdaniem jest to przejaw zdrowia psychicznego. A jakie okoliczności łagodzące znajdą się wobec poszkodowanych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  znerwicowana poszkodowana(2005-03-15)
 • A kogo nie bierze nerw jak ma się stawić przed sądem jako oskarżony ? Każdemu by się rączki zatrzęsły jak by mu taki GRUBY przewał nie wyszedł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Psychiatra(2005-03-15)
 • polityka.onet.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-03-16)
 • Ano ładne jej skroili ubranko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2005-03-16)
 • A może komu innemu należałoby się dobrać do d.... Gdzie ELBROL i prezesi, którzy próbują robić karierę nie tylko polityczną. Powieźli jedną, drugą firmę to myślą, że mają patent na wykańczanie PIONKÓW typu Pani S
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasna(2005-03-16)
 • Ulubione stwierdzenie prokuratury a zwłaszcza w Elblagu: mala szkodliwość społeczna i brak znamion popełnienia przestępstawa. lub : sprawa kwalifikuje sie do rozpatrzenia z powództwa cvywilnego. I tak sie załatwia pokrzywdzonych. Niech sami dochodzą swoich prawa w sądach . Więc pytanie ? dla kogo i po co istnieje coś takiego jak PROKURATURA??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pokrzywdzony(2005-03-19)
 • Czyta się ładnie o Elbląskich aferach: pijany zrobił to, chłopcy zrobili tamto itd. a kto zajmie się prawdziwymi aferami??? Np. takimi jak ostatnia w przedsiębiorstwie E.P.E.C. ??Co na to Rada Nadzorcza?? Pan Prezydent a Prokuratura??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Socjalista(2005-03-21)
 • Pani Tereso S! Szkoda mi Pani, przecież może być wyrok 8 lat więzienia. Proponuę sypać Nowaka - dostanie Pani dużo mniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przyjaciel(2005-03-22)
 • Albo dużo więcej ,jeśli zezna nieprawdę Przyjacielu Teresy S. . Pokrzywdzeni też mają "Dowody " na Nowaka i innychi jakoś nie kwapią się z dostarczeniem ich Prokuraturze, publikacją materiałów czy wniesieniem sprawy do sądu. Mnie też szkoda Teresy i wszystkich pokrzywdzonych. Prawda jest niestety bardzo brutalna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Współpracownica(2005-03-22)
 • A jej szefowie spokojnie liczą kasę i maja wszystkich i wszystko w d.....!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  matylda(2005-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)