Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Za niegospodarność

Po raz kolejny elbląskiemu sądowi nie udało się rozpocząć procesu byłej prezes Towarzystwa Budowlanego Śródmieście. Teresa S. odpowiada m.in. za niegospodarność oraz za to, że w odpowiednim czasie nie złożyła do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości. Sąd skierował Teresę S. na badania psychiatryczne, ponieważ kobieta sprawia wrażenie znerwicowanej.

Z wnioskiem o przeprowadzenie dodatkowych badań przez biegłych psychiatrów wystąpił obrońca Teresy S. Uzasadniał, że kobieta jest znerwicowana i bierze silne leki psychotropowe, a w związku z tym kontakt z nią jest ograniczony. Rzeczywiście, dziś w sądzie oskarżona sprawiała wrażenie apatycznej, trzęsły jej się ręce. Proces znowu odroczono.
     Poszkodowani wnioskowali dzisiaj, by sąd zwrócił sprawę do prokuratury, bowiem - ich zdaniem - za doprowadzenie Towarzystwa Budowlanego do upadku odpowiadają też inne osoby z zarządu i rady nadzorczej firmy. Sąd jednak ten wniosek odrzucił i wyjaśnił, że prokuratura przecież prowadziła śledztwo nie tylko "przeciw", ale "w sprawie", a innym osobom jednak nie postawiła zarzutów.
     Sprawa kłopotów finansowych Towarzystwa Budowlanego Śródmieście wyszła na jaw po tym, jak siedem rodzin złożyło w prokuraturze doniesienie o przestępstwie. Rodziny te miały zamieszkać w nowo budowanym bloku przy ul. Oboźnej w Elblągu. Mieszkania miały być gotowe w listopadzie 2002 roku. Klienci pieniądze wpłacili, ale mieszkań nie wybudowano. Swoje straty oszacowali na 800 tysięcy zł. Teraz chcą odzyskać swoje pieniądze.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "Sąd skierował na badania psychiatryczne, ponieważ kobieta sprawia wrażenie znerwicowanej." jestemPodWrażeniemDecyzjiPodWrażeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-03-15)
 • I takie głupoty będziemy czytać aż do przedawnienia sie.Czy tutaj to jest gospodarność!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-03-15)
 • Dziwne, strach przed konsekwencją oszukańczego czynu wartego 3 mln zł jest okolicznością łagodzącą. Moim zdaniem jest to przejaw zdrowia psychicznego. A jakie okoliczności łagodzące znajdą się wobec poszkodowanych?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  znerwicowana poszkodowana(2005-03-15)
 • A kogo nie bierze nerw jak ma się stawić przed sądem jako oskarżony ? Każdemu by się rączki zatrzęsły jak by mu taki GRUBY przewał nie wyszedł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Psychiatra(2005-03-15)
 • polityka.onet.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-03-16)
 • Ano ładne jej skroili ubranko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2005-03-16)
 • A może komu innemu należałoby się dobrać do d.... Gdzie ELBROL i prezesi, którzy próbują robić karierę nie tylko polityczną. Powieźli jedną, drugą firmę to myślą, że mają patent na wykańczanie PIONKÓW typu Pani S
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jasna(2005-03-16)
 • Ulubione stwierdzenie prokuratury a zwłaszcza w Elblagu: mala szkodliwość społeczna i brak znamion popełnienia przestępstawa. lub : sprawa kwalifikuje sie do rozpatrzenia z powództwa cvywilnego. I tak sie załatwia pokrzywdzonych. Niech sami dochodzą swoich prawa w sądach . Więc pytanie ? dla kogo i po co istnieje coś takiego jak PROKURATURA??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pokrzywdzony(2005-03-19)
 • Czyta się ładnie o Elbląskich aferach: pijany zrobił to, chłopcy zrobili tamto itd. a kto zajmie się prawdziwymi aferami??? Np. takimi jak ostatnia w przedsiębiorstwie E.P.E.C. ??Co na to Rada Nadzorcza?? Pan Prezydent a Prokuratura??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Socjalista(2005-03-21)
 • Pani Tereso S! Szkoda mi Pani, przecież może być wyrok 8 lat więzienia. Proponuę sypać Nowaka - dostanie Pani dużo mniej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przyjaciel(2005-03-22)
 • Albo dużo więcej ,jeśli zezna nieprawdę Przyjacielu Teresy S. . Pokrzywdzeni też mają "Dowody " na Nowaka i innychi jakoś nie kwapią się z dostarczeniem ich Prokuraturze, publikacją materiałów czy wniesieniem sprawy do sądu. Mnie też szkoda Teresy i wszystkich pokrzywdzonych. Prawda jest niestety bardzo brutalna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Współpracownica(2005-03-22)
 • A jej szefowie spokojnie liczą kasę i maja wszystkich i wszystko w d.....!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  matylda(2005-03-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy