Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zdrowotne emocje w gminie

Elbląg, Zdrowotne emocje w gminie Budynek przyvhodni przy ul. Żeromskiego (fot. Paweł Serocki).

Projekt prywatyzacji usług w podstawowej opiece zdrowotnej w gminie Elbląg po raz pierwszy w historii samorządu gminy Elbląg spowodował rozbieżności między wójtem i radnymi.

Większość radnych ma odmienne od wójta zdanie co do likwidacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej zlokalizowanego w zabytkowym budynku przy ul. Żeromskiego, jego sprzedaży i sprywatyzowania tej placówki. Sprawę już dwukrotnie próbowano w formie projektu uchwały przedłożyć na obrady Rady Gminy. Ostatnio przesunięto ją na czerwiec przyszłego roku.
     - W projekcie uchwały założono przekształcenie gminnego zakładu opieki zdrowotnej w niepubliczny z równoczesnym utrzymaniem wysokiego poziomu opieki zdrowotnej na terenie gminy i sprzedażą zabytkowego budynku przy ul. Żeromskiego - informuje Grzegorz Nowaczyk, wójt gminy Elbląg. - Na razie nie ma na to zgody Rady Gminy. Jesteśmy jedyną gminą w województwie, która do tej pory nie sprywatyzowała podstawowej opieki zdrowotnej. Siedziba Gminnego Ośrodka przy ul. Żeromskiego, zgodnie ze wskazaniami konserwatora zabytków, wymaga pilnego remontu. Jego koszt szacowany jest na 3 mln złotych, które musiałaby gmina wyłożyć ze swego budżetu, rezygnując z innych ważnych zadań. W budżecie wysokość wydatków na służbę zdrowia w gminie utrzymywana jest na stałym poziomie, w granicach 90 tys. złotych. Myślę, że zgodnie z tym, co radni przyjęli na ostatniej sesji, w przyszłym roku Rada Gminy wraz z nowym wójtem powrócą do tej kwestii i w końcu rozstrzygną ją z korzyścią dla mieszkańców - stwierdza Grzegorz Nowaczyk..
     Z usług elbląskiego ośrodka gminy przy ul. Żeromskiego korzysta ok. 3 tys. osób. W jego filiach w Nowakowie i Komorowie Żuławskim drugie tyle. Czy projekt prywatyzacji elbląskiej placówki zyska uznanie radnych, dowiemy się w czerwcu. Tymczasem specjalnie powołana przez Radę Gminy komisja uznała propozycje wójta i Rady Społecznej zakładu opieki zdrowotnej za korzystne dla gminy i jej mieszkańców.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ośrodek będzie sprywatyzowany, ale na czystych zasadach, żeby nikt nie miał wątpliwości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  radny(2007-11-10)
 • We wrześniu na stronach portelu ukazał sie artykuł pana Minkiewicza o likwidacji przychodni gminnej i przejęciu pacjentów przez przychodnię Twoje Zdrowie z ul Robotniczej. Artykuł zniknął szybciutko bo okazało sie że nikt nic nie wie a na dodatek było to przed sesją Rady Gminy, a dla mnie wyglądało to tak jakby karty juz zostały rozdane. Ciesze się więc że radni zaczeli się sprawie przyglądać i mam nadzieję że przychodnia będzie funkcjonować na takich zasadach jak obecnie i w tym samym składzie. Życzę powodzenia i pozdrawiam pracowników przychodni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  córka pacjentki(2007-11-10)
 • Dlaczego Pan redaktor nie napisał, ze kierownik przychodni juz dawno rozpoczal prywatyzacje a gdy chec przystapienia do prywatyzacji zglosil wlasciciel przychodni "Twoje zdrowie" gmina zablokowala ten proces a ten gosc dostal zielone swiatlo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pacjentka(2007-11-11)
 • nagle tuż przed swoim odejściem z Gminy, Nowaczyk (członek Platformy Obywatelskiej) zapragnął sprywatyzować Gminną Służbę Zdrowia. O planach prywatyzacji nie wiedzieli radni!!! Dlatego zablokowali tę "prywatyzację".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gronowiak(2007-11-11)
 • P. S. sprywatyzować czyli także sprzedać cały budynek wart kilka milionów dla "Twojego Zdrowia". Po sprzedaży okazałoby się, że pacjenci byliby leczeni w przychodni na Jaśminowej (siedziba "Twojego Zdrowia), a w budynku rozpocząłby się remont, który by trwał. .. aż do jego sprzedaży lub zmiany przeznaczenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Gronowiak(2007-11-11)
 • Elblążanie możecie zarabiać w Elblągu tyle co zarabia się w Niemczech, a i ja trochę zarobie na was. Wynika to z korzystnego położenia Elbląga w handlu Federacja Rosyjska - Europa Południowa. Mało kto wie, że Elbląg posiada dwa porty: 1.Na rzece Elbląg. . 2.Na Zalewie Wiślanym w Elblągu - Zatoka Elbląska (to jest moje). Port ten Niemcy pobudowali w drugiej połowie XIX wieku. Posiada szerokie możliwości rozwojowe i wyposażony jest w kompletną infrastrukturę tzn falochrony obszerny awantport, baseny portowe linię kolejową i drogę wojewódzką nr 503.Port ten jest większy obszarowo od Portu Gdynia Do 16 kwietnia 2007 r. polskie przepisy portowe nie określały wielkości zanurzenia statków jakie mogą wpłynąć do Portu na rzece Elbląg a więc port legalnie nie był dostępny. Dopiero po interwencji Stowarzyszenia Rozwój i Praca Urząd Morski warunkowo dopuścił Port do eksploatacji dla statków o zanurzeniu 2 m. Drugi port: Port Morski Handlowy na Zalewie Wiślanym w Elblągu - Zatoka Elbląska nie został dopuszczony do eksploatacji ponieważ nie określono jego granic i torów podejściowych do poszczególnych basenów portowych. Tak więc 1000 mieszkańców nie musiałoby emigrować zarobkowo wiecej rafzen. pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-11-11)
 • smaczny kąsek, taka lokalizacja no, no, . .. .. sprywatyzowałoby się, sprywatyzowało, PO w natarciu, niedługo była [posel Sawicka przedstawi radnym kupca,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tak będzie(2007-11-11)
 • Witam Niech Gmina rozdzieli działalność Ośrodka, z możliwością przejęcia budynku a się wyjaśni, czy Panom z Jaśminowej chodzi o leczenie ludzi, czy o tem piękny budynek. ZA usługi płaci NFZ, a nie Pan Nowaczyk. Jeśli już coś dołoży to jest to "na waciki", bo co można w służbie zdrowia zrobić za 90tyś. złotych. ? mario
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-11)
 • Admin: Proszę "dać bana" Panu Kulasowi, który wykorzystuje każdy artykuł żeby propagować oszołomsko-anarchistyczne wizje gospodarki godne Samoobrony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-11)
 • Hurra -jest komentarz "na temat" Pana Jerzego Kulasa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  53(2007-11-11)
 • no prosze jego radni zburzyli sie. .. .. cieeeeekawe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-11-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKOWOKO s.c.
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku