Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Malinobranie 10.XI. Malinobranie 10.XI.

Zmieńmy wizerunek Polski

W Elblągu na roboczym posiedzeniu spotkali się przedstawiciele polskiego Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Organizacji Turystyki oraz Ministerstwa Handlu i Rozwoju Ekonomicznego Federacji Rosyjskiej. Rozmawiano o tym, jak maksymalnie ułatwić Polakom i Rosjanom przekraczanie granicy obu państw, kiedy po wejściu Polski do Unii Europejskiej obowiązywać będą wizy.

- Powinien obowiązywać tu system, który byłby przyjazny dla osób ubiegających się o wizę. Taki, by wizy można było otrzymywać w wielu punktach na terenie Polski i Rosji i żeby jak najmniej to kosztowało. Chcemy również wprowadzić instytucję wizy grupowej dla obywateli Polski, którzy przyjeżdżają do Rosji w celach turystycznych - powiedział Władimir Strzałkowski, wiceminister Handlu i Rozwoju Ekonomicznego Federacji Rosyjskiej, odpowiedzialny za sprawy turystyki.
     Zdaniem gości z Rosji, należałoby wprowadzić też przywileje czy ulgi dla obywateli Rosji, posiadających już wizę Szengeńską czyli prawo wjazdu na teren zjednoczonej Europy. Dotyczy to przejazdów tranzytowych.
     - Chodzi o to, by taka wiza była albo automatycznie uznawana, albo na jakichś bardzo szczególnych zasadach - dodał Strzałkowski. - Chcielibyśmy, aby system wizowy nie stanowił bariery i przeszkody we wzajemnych kontaktach.
     Inną kwestią jest też wydzielenie na przejściach granicznych tak zwanego zielonego pasa dla autokarów turystycznych, by nie musiały one czekać w kolejkach wraz z samochodami osobowymi. Specjaliści od turystyki zwracają jednak uwagę nie tyle na to, w jaki sposób jeździć i jak przekraczać granicę, ale też na to, jak odbudować turystyczny wizerunek obu państw.
     - Sprawa ułatwień w uzyskiwaniu wiz jest do załatwienia praktycznie od razu, bo to zależy od uzgodnień na szczeblu ministerialnym. Nasze ministerstwa wiedzą, że turystyka to potężny przemysł - powiedział Roman Budzyński, prezes Ogólnopolskiej Spółdzielni Turystycznej “Gromada”.
     W jego opinii ułatwienia muszą iść w takim kierunku, aby wizy były ogólnodostępne i by "wyprostowały" czarny rynek vaucherów.
     - Czas, kiedy robiło się z Rosją biznes kieszonkowy już minął. To jest inny kraj. My musimy spojrzeć na Rosję jak na partnera i sąsiada, z którym można robić bardzo dobre interesy w branży, jaką jest prawdziwa turystyka - dodał Budzyński. - Województwa i miejscowości leżące niedaleko granicy mają niesamowite możliwości zmiany swojego wizerunku pod względem ekonomicznym i gospodarczym, jeżeli wszystko zostanie ucywilizowane.
     Po roboczym spotkaniu w Elblągu strona rosyjska zobowiązała się wydać informację o Rosji w języku polskim, a strona polska do zrobienia kilku prezentacji i wystaw informacyjnych o Polsce i o tym, co warto zwiedzić w naszym kraju.
     - Dlaczego Rosjanie do nas nie jeżdżą? Bo brakuje informacji o Polsce u dużych tour-operatorów rosyjskich. Rosjanie do nas nie zaglądają, bo nikt ich tu nie zaprosił i się nie przedstawił - podsumował prezes Gromady.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Przyszła "kryska do matyska", jak sąsiedzi zamkneli cieślinę Pilawską dla żeglugi elbląskiej, to było wszystko dobrze? To przez rosjan, teraz nie mamy porządnej stoczni ani portu w Elblągu. Co gorsze Stocznia Gdynia ma zamiar wycofać produkcję w Stoczni Elbląg i przenieść ją do siebie. Rosjanie wpierw nas rujnują a potem przychodzą i żądają przejścia dla swoich obywateli... Ja szczerze mówiąc, to mam gdzieś Kaliningrad, jak chcą bez problemowo się poruszać do Rosji to niech wybudują drogę przez Litwę albo niech pływają promami do St.Petersburga, ta sama droga.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    NIE tolerancyjny(2002-09-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini