Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

"Znak" pokaże, jak zbudować wiadukt

 
Elbląg, "Znak" pokaże, jak zbudować wiadukt Dziś prezydent Witold Wróblewski podpisał umowę na opracowanie dokumentacji projektowej wiaduktu na Zatorze i dróg dojazdowych z firmą Znak z Gdańska (fot. AD)
Rek

Zatorze doczeka się wiaduktu, który ułatwi komunikację z centrum miasta. Prace budowlane musi jednak poprzedzić opracowanie dokumentacji projektowej. Wykona ją, wyłoniona w przetargu, gdańska firma "Znak". - Ten obiekt będzie wizytówką miasta, chcemy więc stworzyć coś ciekawego, a jednocześnie zmieścić się w budżecie - zapewnia Tomasz Stawarz, przedstawiciel wykonawcy.

Za odpowiedź na pytanie, co lepsze: wiadukt czy tunel, z miejskiej kasy zapłacono ok. 560 tys. zł. Ostatecznie powstanie wiadukt nad linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi. "Z odzysku" po unijnych inwestycjach zarezerwowano pieniądze na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie ogłoszono przetarg na wykonawcę. Wygrała firma "Znak" z Gdańska, która wyceniła swoją usługę na 875 tys. 550 zł.
     Zakres dokumentacji projektowej obejmuje wykonanie m.in.: projektu budowlanego, projektu wykonawczego z opracowaniem organizacji ruchu, sygnalizacji świetlnej (wymagana pozytywna opinia Policji), z opracowaniem projektu zieleni, małej architektury, projektów rozbiórek obiektów kubaturowych, kosztorysów inwestorskich. Wykonawca ma również przygotować komplet wniosków o wydanie pozwolenia na realizację inwestycji drogowej, wykonać raport o oddziaływaniu na środowisko, a także zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie robót budowlanych i do współpracy z inżynierem kontraktu oraz wykonawcą robót.
     Dziś (24 maja) miasto podpisało umowę z firmą "Znak". Do końca sierpnia ma ona przygotować dokumenty i projekty.
     - Jesteśmy rozeznani w temacie, planujemy dojazdy do obiektu, pod którym odbywać się będzie ruch kolejowy (podjęto współpracę z firmą Mosty Katowice) - zapewniali przedstawiciele wykonawcy. - Ten obiekt [to o wiadukcie - red.] ma być wizytówką miasta. Chcemy stworzyć coś ciekawego, ale i niedrogiego, by zmieściło się w  zakładanym budżecie.
     Według wyliczeń urzędników budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi będzie kosztowała ok. 26 mln zł i będzie rozłożona na kilka lat.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Ładna "dokumentacja projektowa" była też na stadion przy Okólnik i kosztowała MILION zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  RedaktorJabłkalski(2016-05-24)
 • Jest tak jak coś si, ę wali to od razu obiecują złote góry to tylko bicie piany żeby podreperować swój wizerunek a później no przecież chcieliśmy tylko nie ma kasy to nowy system budownictwa chcemy lecz nie możemy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  (2016-05-24)
 • Wróbel już pokazał wizytówkę Elbląga z zakładami mięsnymi które do dziś nie odbudowano, Modrzewinę gdzie utopiona forsę i most BUBEL ! Jak on się wezmie za coś to na 110 % SPITOLI! To jest JONASZ - NIEUDACZNIK ! Przekleństwo Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  (2016-05-24)
 • A może niech po prostu zrobią pierwszy wiadukt w Elblągu który po 5 latach nie trzeba będzie zamykać. Tak jak resztę wiaduktów i mostów w naszym mieście :-) Żeby filary od zapalenia małego ogniska nie pękały a asfalt wytrzymał chociaż do marca. :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  mariusz605(2016-05-24)
 • Wizytówką naszego miasta jest browar! Nie napiszę jaki, bo posądzą mnie o kryptoreklamę, korupcję, matactwo i propagandę. Fakt jednak jest niezaprzeczalny! Chyba, że jednak bardziej wizytówką Elbląga jest zardzewiały wiadukt kolejowy na dojeździe do Elbląga -Zdroju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-05-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini